Внаслідок нападу Росії багато людей опинилися в скрутному становищі - тисячі були вимушені покинути домівки, евакуюватися до інших населених пунктів або країн. Багато хто втратили роботу, не маючи заощаджень, втратили житло та безпеку. Ситуація залишається складною і непередбачуваною - рішення доводиться приймати швидко інколи не маючи змоги підготуватися належним чином. Навіть ті, хто залишаються вдома, можуть стати жертвами бомбардувань житлових районів.
Українське ЛГБТІК+ комьюніті - як таке в будь-якій країні - неоднорідне за своїми можливостями, зокрема, фінансовим становищем. В ці часи більшість допомоги, пожертв та зборів коштів концентруються на армії та місцевих волонтерських ініціативах, спрямованих на оборону. В цей час люди, що опинилися в скрутному становищі, не мають змоги отримати необхідну для них підтримку від місцевого комьюніті або соціальних служб.
ЛГБТІК+ спільнота є особливо вразливою в такій ситуації - неприйняття від суспільства загалом, високий рівень агресії, загальне напруження не сприяють атмосфері співпраці та взаємодопомоги. Майже будь-що - зовнішня експресія людини, незвична поведінка, символіка - можуть стати фактором ризику під час воєнного конфлікту.
Необхідність перебування у загальних сховищах, евакуація та проживання з новими людьми представляє небезпеку для ЛГБТІК+ людей, зокрема пар, через вимушені камінгаути, що не завжди сприймаються добре та можуть стати причиною для нападів, виключення таких людей з груп, погроз та відмов у наданні безпечного місця для переховування.
Окремою групою також є люди, яким довелося повернутися до сімей своїх батьків та інших родичів - значна частка таких людей колись переїхала в інші місця чи населені пункти, бо не могли витримувати тиск гомофобії та/або трансфобії від близьких, а зараз не мають іншого виходу, ніж повернутися в це дискомфортне, а часом і небезпечне середовище.
Ми - організація, що об'єднує ЛГБТІК+ людей в Україні. Нам добре відомо, з якими викликами вони стикаються, адже ми щоденно отримуємо десятки запитів про допомогу.
Наразі нами виділено три основні напрямки для екстреної допомоги: