Внаслідок нападу Росії багато людей опинилися в скрутному становищі - тисячі були вимушені покинути домівки, евакуюватися до інших населених пунктів або країн. Багато хто втратили роботу, не маючи заощаджень, втратили житло та безпеку. Ситуація залишається складною і непередбачуваною - рішення доводиться приймати швидко інколи не маючи змоги підготуватися належним чином. Навіть ті, хто залишаються вдома, можуть стати жертвами бомбардувань житлових районів.

Українське ЛГБТІК+ комьюніті - як таке в будь-якій країні - неоднорідне за своїми можливостями, зокрема, фінансовим становищем. В ці часи більшість допомоги, пожертв та зборів коштів концентруються на армії та місцевих волонтерських ініціативах, спрямованих на оборону. В цей час люди, що опинилися в скрутному становищі, не мають змоги отримати необхідну для них підтримку від місцевого комьюніті або соціальних служб.

ЛГБТІК+ спільнота є особливо вразливою в такій ситуації - неприйняття від суспільства загалом, високий рівень агресії, загальне напруження не сприяють атмосфері співпраці та взаємодопомоги. Майже будь-що - зовнішня експресія людини, незвична поведінка, символіка - можуть стати фактором ризику під час воєнного конфлікту.
Необхідність перебування у загальних сховищах, евакуація та проживання з новими людьми представляє небезпеку для ЛГБТІК+ людей, зокрема пар, через вимушені камінгаути, що не завжди сприймаються добре та можуть стати причиною для нападів, виключення таких людей з груп, погроз та відмов у наданні безпечного місця для переховування.

Окремою групою також є люди, яким довелося повернутися до сімей своїх батьків та інших родичів - значна частка таких людей колись переїхала в інші місця чи населені пункти, бо не могли витримувати тиск гомофобії та/або трансфобії від близьких, а зараз не мають іншого виходу, ніж повернутися в це дискомфортне, а часом і небезпечне середовище.

Ми - організація, що об'єднує ЛГБТІК+ людей в Україні. Нам добре відомо, з якими викликами вони стикаються, адже ми щоденно отримуємо десятки запитів про допомогу.

Наразі нами виділено три основні напрямки для екстреної допомоги:

Організація роботи центрів тимчасового перебування (Одеса, Київ, Вінниця, Кривий Ріг). На функціонування таких центрів необхідно близько 6000 євро.

Відкритий шлях. Через обстріли стратегічних об'єктів роботу транспортної системи паралізовано - скасовуються 90% рейсів, залізниця працює в дуже обмеженому режимі. Майже відсутня можливість евакуації - лише декілька напрямків евакуаційних потягів, автобуси відмовляються їхати через загрозу потрапляння під обстріли. Таким чином єдина можливість покинути місця активних бойових дій - приватний транспорт. Нам необхідно організувати такі перевезення. Витрати на придбання необхідних засобів, автомобіль та паливо - 20000 євро

Нам відомо про частку ЛГБТІК+ людей, які перебувають на самоті та позбавлені соціальної підтримки від родин. Частіше за все це літні люди 60+, а також ті, хто зараз втратили роботу через масове закриття бізнесів. Нам необхідно забезпечити їх продуктовими наборами, яких має вистачити принаймні на 10 днів. Вартість одного такого набору становить 30 євро. Орієнтовна кількість наборів - 200 штук. Загалом 6000 євро.

Якщо вам потрібна допомога заповніть форму Запит на отримання допомоги для представників та представниць ЛГБТК-спільнот і залишайтесь на зв`язку!

Якщо Ви бажаєте зробити грошову пожертву на будь-який проект ВГО "Гей-Альянс Україна" ви автоматично надаєте згоду на можливий перерозподіл грошових коштів пожертви на інші актуальні проекти ВГО "Гей-Альянс Україна", та/або статутну діяльність ВГО "Гей - Альянс Україна".

  • Грошові кошти пожертв можуть використовуватися в рамках фінансової діяльності Організації шляхом направлення на основні цільові проекти Організації, а також перерозподілу грошових коштів пожертв на інші актуальні проекти Організації, статутну діяльність Організації.
  • Найменування організації:
    ГО ГАУ ВГО
  • Код отримувача: 36522054
  • Назва банку: АТ КБ "ПРИВАТБАНК"
  • Рахунок отримувача у форматі IBAN: UA943052990000026000016220695