ГЕЙ-АЛЬЯНС
УКРАЇНА

Всеукраїнська громадська організація «Гей-альянс Україна» (ГАУ) працює з 2009 року. За цей час організація розвинула широку мережу регіональних представництв у багатьох областях країни і успішно реалізувала безліч цікавих проектів.

Наша

історія

Всеукраїнська громадська організація «Гей-альянс Україна» (ГАУ) заснована в 2009 році.

З цього ж року «Гей-альянс Україна» почав реалізацію проектів по мобілізації МСМ в області протидії епідемії та профілактики ВІЛ / СНІДу в Україні – спершу в шести, а потім і в дев’яти регіонах країни.

У 2010 році ГАУ став співзасновником Всеукраїнської спілки «Рада ЛГБТ-організацій».

З 2011 року ГАУ є членом міжнародних союзів ЛГБТ-організацій ILGA-Europe та IGLYO.

Починаючи з 2012 року ГАУ взяв на себе функції адміністративно-фінансового ядра при організації та проведенні Міжнародного форуму-фестивалю ЛГБТ «КиївПрайд».

З 2012 року ГАУ – член Всеукраїнської спілки «Коаліція з протидії дискримінації».

Починаючи з 2013 року активно розвивається інформаційний напрямок діяльності організації (як в інтернеті, так і в оффлайновом режимі).

З 2014 року ГАУ безпосередньо працює з ЛГБТ-спільнотою, відкриваючи громадські центри в Києві та кількох регіонах України. В цьому ж році організація почала активно підтримувати і розвивати феміністський рух.

Що ми

робимо

 • МИССИЯ
 • СТРАТЕГІЧНІ ЦІЛІ
 • НАПРАВЛІННЯ

Всеукраїнська громадська організація «Гей-альянс Україна» (ГАУ) працює з 2009 року. За цей час організація розвинула широку мережу регіональних представництв у багатьох областях країни і успішно реалізувала безліч цікавих проектів.

«Гей-альянс Україна» при плануванні роботи знаходиться в постійному контакті з ЛГБТ-спільнотою і намагається оперативно відповідати на його запити. Тому що здійснюються нами проекти актуальні і націлені на результат.

 • поліпшення ситуації з дотриманням прав людини для ЛГБТ з боку держави і загального населення України і досягнення позитивних змін у ставленні до ЛГБТ з боку суспільства;
 • подолання самостігматізаціі і підвищення самоповаги у представників ЛГБТ-спільноти;
 • соціальна адаптація представників ЛГБТ-спільноти, що опинилися в складних життєвих обставинах (СЖО), або залучених до секс-бізнесу;
 • розвиток українського ЛГБТ-руху;
 • підтримка низових ініціатив і розвиток активізму в ЛГБТ-спільноті;
 • сприяння гендерній рівності в українському суспільстві;
 • підтримка і розвиток жіночого напрямки в ЛГБТ-русі;
 • сприяння сексуальної освіченості українського населення з метою збереження сексуального та репродуктивного здоров’я в українському суспільстві;
 • розвиток демократичного громадянського суспільства;
 • підвищення конкурентоспроможності та потенціалу організації.

Сприяння реалізації основних прав і свобод людини, протидія гомофобії. За підтримки Посольства Нідерландів в Україні ГАУ другий рік реалізовує велику інформаційну кампанію з прав людини «Вільні бо обізнані», спрямовану на підвищення толерантності в суспільстві і протидія дискримінації.

•  Розвиток ЛГБТ-ком’юніті. В рамках цього напрямку ГАУ видає журнал Gayd! і підтримує роботу ком’юніті-центрів Queer Home в семи містах (Вінниця, Житомир, Запоріжжя, Київ, Кривий Ріг, Одеса і Харків). Також наша організація бере участь у розвитку першого українського ЛГБТ-хору «Qwerty Queer» і соціальних театрів, заснованих на базі Queer Home.

•  Інформаційна діяльність. Організація розвиває веб-сайт, що розповідає про актуальні для ЛГБТ новини і події, а також підтримує діалог з ЛГБТ-спільнотою на офіційних сторінках в соціальних мережах. У 2015 році за підтримки ГАУ була видана книга «Українське ЛГБТ-рух, 25».

•  Підтримка жіночих ініціатив. «Гей-альянс Україна» другий рік організовує осінню лесбійські-феміністичну школу. Також в 2015 році в рамках спільного проекту з посольством Федеративної Республіки Німеччина були засновані соціальні гендерні театри, і зняті десять відеороликів, які зачіпають питання гендеру та дискримінації за гендерною ознакою.

•  Психологічна допомога. З 2014 року функціонує телефон довіри для ЛГБТ. На поточний момент лінія довіри працює щодня з 12:00 до 2:00.

ЦІКАВІ ФАКТИ

Головний офіс організації знаходиться в Києві.

ГАУ має більше 15 регіональних представництв в багатьох областях України, а також ряд асоційованих членів і волонтерів.

У 2013 році ГАУ став першою в історії України ЛГБТ-організацією, яка працювала з усіма уразливими до ВІЛ групами на національному рівні.

ГАУ став першою організацією в Україні, яка проводила тестування на ВІЛ та інфекції, що передаються статевим шляхом, в нічних клубах Києва.

ГАУ є найбільшою ЛГБТ-організацією України та однієї з провідних в країнах Східної Європи і Центральної Азії.

Більшість наших активностей ініційовані самою ЛГБТ-спільнотою.

Нші

пратнери

Наша

КОМАНДА

22256414_1661899653882542_1868865928128470352_o

Ганна Леонова

Виконавча директорка