На одного з організаторів Маршу Рівності в Кривому Розі скоєно напад

0 3 665

Поліція відмовилась виїхати на місце злочину

Сьогодні ввечері, близько 18:30, біля головного корпусу Криворізького педагогічного університету, було скоєно напад на голову організаційного комітету фестивалю КривбасПрайд, в рамках якого планується проведення Маршу Рівності на підтримку ЛГБТ-спільноти.

Більше десяти молодих людей напали та побили Бориса Золотченко, коли він з друзями повертався додому після засідання оргкомітету. Свідки побиття одразу ж зателефонували в поліцію і повідомили про злочин. Однак вже через декілька хвилин вони отримали дзвінок від чоловіка, який представився співробітником райвідділку, і повідомив, що ніхто виїжджати на місце злочину не збирається, і опитувати свідків будуть лише безпосередньо в райвідділку. Наразі Борис знаходиться в лікарні.

«Я все більше впевнююсь в тому, що Марші Рівності необхідно проводити. Ми маємо доносити до влади і до суспільства, що безпека і рівноправ’я мають бути доступними для всіх громадян України. Жодна людина в Кривому Розі, та й в будь-якому іншому місті, не заслуговує на те, щоб на неї нападали, і це не мало жодних наслідків для злочинців. Держава має навести лад з молодіжними злочинними угрупуваннями, нарешті почати звертати увагу на кожний випадок насильницьких дій, – прокоментував ситуацію із нападом Борис. – Звичайно, мені зараз страшно. Але разом з тим я відчуваю, що вже страшенно втомився боятись».

Нагадаємо, це вже другий напад на Бориса Золотченко за цей рік. Кримінальне провадження за фактом побиття Бориса в січні було закрито через «відсутність підозрюваних».

«Особисто я вважаю, що цей напад є лише верхівкою айсбергу. Про те, що трапилось, нам стало відомо лише через активну громадянську позицію Бориса і його діяльність, спрямовану на досягнення рівноправ’я для ЛГБТ в Україні. Але щорічно десятки й сотні подібних нападів на ЛГБТ залишаються поза увагою суспільства і правоохоронців. Причина цих нападів, як на мене, є очевидною – відсутність прецедентів покарання за злочини, скоєні на підґрунті ненависті, і неспроможність поліції відповідати на дії молодіжних бандитських угрупувань, – вважає виконавча директорка ГАУ Анна Леонова. – Ми закликаємо керівництво Національної поліції в Дніпропетровській області взяти цю справу на особистий контроль і докласти зусиль до встановлення осіб, що скоїли злочин».

Комментарии
Loading...