Як в Україні створюють безпечне шкільне середовище: боротьба з гомофобією, булінгом та насильством

0 308

Щорічно освітні заклади формують та випускають в світ сотні тисяч нових особистостей, які є значною складовою будь-якого суспільства. Одне з важливих завдань держави – забезпечувати молодих людей якісною освітою в психологічно комфортних умовах, сприяти боротьбі зі стереотипами, сексизмом та іншими формами дискримінації всередині навчального середовища.

У минулому році набув чинності так званий “Закон щодо протидії булінгу” (№ 2657-VIII), тож, зокрема, за моральне і фізичне насильство, агресію у будь-якій формі відтепер каратимуть штрафами. У деяких випадках закон виявився ефективним, а в інших – не зовсім. За цей час багато суспільних ініціатив працюють у напрямку покращення та інклюзивності освітнього процесу. Сьогодні ми розповімо про курс  “Школа для всіх: Безпечне шкільне середовище”, розроблений батьківською ініціативою “ТЕРГО” та презентований у вересні освітньою ініціативою “ВУМ”, яка сприяє розвитку громадянського суспільства  в Україні.

Про курс

Курс складається з 24-х освітніх модулів, які розроблено провідними фахівцями та  фахівчинями в галузі освіти і психології. Він містить відеоматеріали, досвід практиків,  що працюють з проблемою, а також перелік додаткових джерел для вивчення. Після завершення курсу та стажування ви отримаєте сертифікат.

“Булінг та байдужість дорослих впливає на стан психічного здоров’я ЛГБТ-учнів, їхні академічні здібності та бажання продовжити навчання в школі. Учні, що потерпають від булінгу, частіше мають прояви депресивних станів, а також підвищений ризик до вчинення  самогубства”, – кажуть автор_ки курсу.

Авторки курсу

Марина Шевцова – PhD з політології, кандидатка економічних наук, доцентка, тренерка, координаторка проектів Громадської організації “Батьківська ініціатива “ТЕРГО”

Марина Діденко – кандидатка психологічних наук, психологиня-практик, старший викладач кафедри психології та особистісного розвитку ДЗВО “Університет менеджменту освіти”

Світлана Хілько – кандидатка психологічних наук, доцент кафедри психології та особистісного розвитку ДЗВО «Університет менеджменту освіти», психологиня-практик.

Чому навчає курс?

  • краще виявляти та попереджувати булінг у різних його проявах;
  • Правильному спілкуванню із ЛГБТ-учнями та вибудовувати з ними довірливих стосунків;
  • Розумінню таких понять, як сексуальна орієнтація, ґендерна ідентичність, ґендерна експресія тощо;
  • Актуальним порадам щодо роботи з батьками ЛГБТ-підлітків;
  • Практичним прийомам створення толерантного та безпечного середовища у школі.

Перспективи розвитку

Понад 500 людей взяло участь у курсі за час його існування. С кожним днем ця кількість зростатиме. Зацікавленість українців у якісному та безпечному навчанні та в актуальних освітніх практиках – є гарною мотивацією для автор_ок курсу “Школа для всіх: Безпечне шкільне середовище” у подальшому розвитку. 

Більше цікавого зі світу ЛГБТ+ та нашої організації у телеграм-каналі “Гей-альянс Україна”
Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.