1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

0 124

Всесвітній день боротьби зі СНІДом, що відзначається щорічно 1 грудня, – це можливість для людей у ​​всьому світі об’єднатись у боротьбі з ВІЛ, продемонструвати свою підтримку ВІЛ-позитивним людям та вшанувати пам’ять загиблих від цієї хвороби. Детальніше – у нашому матеріалі. 

З ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я Всесвітній день боротьби зі СНІДом   відзначається  щорічно з 1 грудня 1988 року. Чисельні медичні організації щорічно оприлюднюють статисткику щодо нових випадків ВІЛ-інфекції у світі та в окремих регіонах.

ВІЛ та світ

Згідно даних UNAIDS, 38 мільйонів людей у ​​всьому світі жили з ВІЛ у 2019 році.

В  тому ж році понад 1,7 мільйона людей інфікувалися ВІЛ, а 690 тис померли від хвороб, пов’язаних зі СНІДом. 

Але кількість нових випадків ВІЛ-інфекції зменшилась на 40 відсотків з піку 1988 року, а загальна смертність від СНІДу зменшилася на 60 відсотків порівняно з піком в 2004 році.

ВІЛ та Україна

Згідно даних UNAIDS, в Україні, за оцінками, нараховується 240 тис людей, які живуть з ВІЛ. Зараз владою впроваджується Стратегія UNAIDS на 2016–2021 роки «На шляху прискорення для подолання СНІДу» для припинення епідемії ВІЛ-інфекції. До кінця цього року, за рахунок впровадження інноваційних муніципальних підходів до профілактики ВІЛ, покращенню доступу до лікування, підтримці хворих та інформуванню населення мали б бути виконані цілі «90–90–90»: 

  • 90% мешканців міста, які живуть із ВІЛ, мають знати про свій ВІЛ-статус,
  • 90% людей, які знають про свій позитивний ВІЛ-статус, мають отримувати відповідне лікування,
  • 90% людей, які лікуються, мають мати вірусне навантаження, що не визначається.

ВІЛ та ЛГБТ+ спільнота

Незважаючи на доступну інформацію щодо ВІЛ та СНІДу, у світі й досі існують стереотипи стосовно груп, які знаходяться у зоні ризику інфікування, серед яких –  представники ЛГБТ+ спільнот та ЧСЧ (чоловіки, які мають секс з чоловіками). Частіше всього в бік спільноти лунають звинувачення щодо того, що “гомосексуали вінні у епідемії ВІЛ”. Але це не так,  сучасні дослідження показують, що більша частина людей, хворих на ВІЛ, інфікуються через багаторазове використання одноразового шприца, і при цьому понад 87% всіх хворих на СНІД – не гомосексуальні люди. 

Про те, які існують засоби захисту від інфікування та міфи щодо цього, читайте у матеріалі Міністерства Охорони Здоров’я  “Вся неправда про ВІЛ/СНІД: розвінчуємо популярні міфи”.

 

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.