Квір-роман Микити Франко про життя гей-родини номіновано на літературну премію «Нос»

0 323

Роман Микити Франко «Дні нашого життя» розповідає про життя підлітка, якого виховує гей-пара у провінційному містечку сучасної Росії.

“У дитинстві у маленького Мікі було все як у звичайних дітей: улюблені герої, каші вранці, дні народження, нудні лінійки в школі та твори на задані теми. В юності у  Мікі було все як у звичайних підлітків: перша бійка, перше розчарування, перше кохання та перша нелюбов. Але у Мікі була одна таємниця: його сім’я, яку нікому не можна показувати.”

Автор роману, Микита Франко, приділяє багато уваги репрезентації сучасного життя дітей у гомосексуальних родинах. В інтерв’ю daily.afisha Микита розповідає, що робота над романом почалася з блогу у соц.мережі та виросла у повноцінне видання, в якому автор бажав передати власні переживання стосовно життя ЛГБТ+ спільноти Росії та проблематиці видимості ком’юніті. 

Микита Франко

«Це історія підлітка, який в ранньому дитинстві залишився сиротою, але потрапив не в дитячий будинок, а до гомосексуальної родини. Це чесна і жива книга, скоріше нагадує «Денискині розповіді», ніж «Клич мене своїм ім’ям» – а ЛГБТ тема в цьому романі одна з багатьох, поряд з дорослішанням і підлітковими захопленнями». Дні нашого життя – чарівна, жива, дуже чесна книга, крім інших переваг робить надзвичайно добру справу – нормалізує сприйняття гомосексуальних сімей в нашій країні» каже літературна критикиня Галина Юзефович

Роман потрапив до списку престижної щорічної літературної премії «Нос», яку засновано з метою виявлення та підтримки нових трендів в художній літературі. Ім’я переможця буде оголошено на початку 2021 року.

Більше цікавого зі світу ЛГБТ+ та нашої організації у телеграм-каналі “Гей-альянс Україна”

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.