Швейцарські ЛГБТ+ активісти(ки) розкритикували поліцію за невідповідне розслідування нападу на гей-пару

0 183

Як повідомляє gaystarnews, 23 жовтня у Швейцарії ЛГБТ+ активісти(ки) зробили заяву, у якій розкритикували дії поліції, яка несерйозно сприйняла та розслідувала напад на гей-пару, який стався три тижні тому у барі Joggeli-Lounge міста Базель на півночі Швейцарії. 

 

Що сталося?

Пара хлопців, Еріх Майнок і Томас Матіс, відпочивали у барі Joggeli-Lounge, під час чого на них скоїли напад троє незнайомців. Матіс повідомив, що: “Троє людей, яких ми ніколи раніше не бачили, раптово підійшли та напали на нас. Ми хотіли допомогти один одному, але не мали шансів і просто врятувались якомога швидше”. Пара отримала чисельні тілесні ушкодження. Хлопці повідомили, що одразу викликали поліцію, однак офіцерам не вдалось одразу провести розслідування. Як повідомляють ЛГБТ+  активісти(ки):” Тим не менше, поліція залишалася не активною й навіть просила гей-пару самим запитати про будь-які відеозаписи та списки відвідувачів бару”. 

“Я онімів. Нас взагалі не сприймали всерйоз як жертв. Від нас навіть очікували, що ми будемо виконувати роботу поліції! ‘ – повідомив Матіс

Хлопці звернулись до правозахисної ЛГБТ+ організації Pink Cross, яка знайшла для них адвоката. 

Дії активістів(ок) та Pink Cross

Правозахисна організація Pink Cross зробила заяву, у який розкритикувала дію уряду Безеля відносно поліції. “Той факт, що обидва геї мали такий поганий досвід співпраці з поліцією, також пов’язаний з неактивним урядом Базеля”.

ЛГБТ+ активісти(ки) вимагали, щоб у поліції, на випадок злочинів на ґрунті ненависті та допомоги жертвам серед ЛГБТ+, працювала кваліфікована людина. Також активісти(ки) закликали провесті навчання серед представників поліції щодо підвищення рівня обізнаності стосовно злочинів на ґрунті ненависті. Робітники(ці) Pink Cross зазначають:” Уряд давно мав політичний мандат на прийняття заходів проти дискримінації ЛГБТК. На сьогоднішній день, на відміну від інших кантонів, нічого не змінилося.  Роками ЛГБТК піддаються нападам на ґрунті ненависті та дискримінації.”

Нагадаємо, у лютому 2020 році швейцарські виборці підтримали  нові закони про боротьбу з дискримінацією на референдумі. У червні 2020 року  Національна рада Швейцарії підтримала рівність одностатевих шлюбів. Подальші голоси потрібни для узаконення цього рішення.

 

Більше цікавого зі світу ЛГБТ+ спільноти та нашої організації у telegram-каналі ВГО “Гей-альянс Україна”

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.