Євродепутат_ки: напади на гомосексуалів частішають у країнах Європи

0 185

30 листопада у комітеті Європейського парламенту з громадянських свобод, правосуддя та внутрішніх справ (LIBE) відбулися дебати щодо прав ЛГБТ+ у Польщі та Угорщині. У цьому матеріалі ми розглянемо позиції різних депутатів та депутаток з Європейського Союзу, які взяли участь у дебатах щодо погіршення ситуації з захистом прав ЛГБТ+ у цих двох країнах ЄС.

 

Хелена Даллі, комісарка ЄС з питань рівності

 

Хелена нагадала про нещодавнє прийняття Європейською комісією стратегії рівності ЛГБТ+ та необхідність  дотримання цих принципів відносно ЛГБТ+.  Європейська комісія веде з цього приводу моніторинг ситуації в Польщі та Угорщині.

 

 

 

Депутат Європарламенту Анджей Галицький

 

Анджей зазначає, що сьогодні в Польщі склалася ситуація, коли люди бояться за власне життя, зазнають переслідувань та дискримінації з різних причин, в тому числі й через сексуальну орієнтацію. Також він зазначив, що польський уряд не має повноважень представляти всіх поляків та полячок, оскільки це лише уряд певної партії.

 

 

 

Депутатка  із групи соціалістів та демократів Евін Інджир

 

Евін також розкритикувала гомофобну політику Польщи та Угорщини. За її словами, вона отримала багато негативних сигналів про становище сексуальних меншин у Польщі та Угорщині. “Права людини – це не вибір. Вони мають широко застосовуватися. До них не можна ставитись вибірково, а напади на ЛГБТІ неприпустимі”.

 

 

 

Анни Донат з групи Renew Europe

На думку Анни уряд Угорщини використовує ЛГБТ+ у політичних цілях. За її словами, те, що відбувається, суперечить європейським цінностям.

 

 

 

 

Беата Кемпа з групи європейських консерваторів та реформістів

Беата звинуватила “брехню політиків”. За її словами, в країнах Західної Європи напади на гомосексуалів стають все частішими. Політикиня зазначає, що  за 2019 рік у Франції на 36% зросла кількість нападів на  представників(ць) ЛГБТ+ спільнот, мало місце різке збільшення кількості таких нападів у Німеччині – з 94-х до 245-ти у 2019 році. У Нідерландах кожні сім з десяти осіб з числа ЛГБТ+ зазнають фізичної або словесної дискримінації.

Наприкінці дебатів вона зазначила, що, незважаючи на зріст дискримінації у цих странах,  Німеччина, Мальта та інші країни активно борються з нею та сприяють рівності – в той час, коли Польща  не робить цього через внутрішнє законодавство. Вона закликає уряд Польщі прийняти національну стратегію рівності для ЛГБТ+.

Аліса Кунке з партії Зелених

Аліса стверджує, що ситуація в Польщі та Угорщині “постійно погіршується”. За її словами, уряди цих двох країн “закривають очі, не реагуючи на ризики та загрози для ЛГБТ+ спільноти”.

 

 

 

Нагадаємо, в деяких регіонах Польщі створено “зони, вільні від ЛГБТ+”. У цьому році Комісарка ЄС відмовила у фінансуванні по грантовій програмі міст-побратимів шести польским містам, які оголосили себе “вільними від ЛГБТ”. Також уряд Угорщини планує заборонити усиновлення дітей одностатевими парами та запровадити “християнські гендерні ролі”. 

Більше цікавого зі світу ЛГБТ+  та нашої організації у телеграм-каналі “Гей-альянс Україна”

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.