Досвід ЛГБТ активізму під час пандемії СOVID-19

0 125

Під час пандемії СOVID-19 багато країн ввели карантинні обмеження – з метою зменшити ризик поширення коронавірусної інфекції. Уряд Китаю один з перших ввів обмежувальні заходи, і в результаті десятки міст було зачинено на в’їзд та виїзд. У таких умовах роботу багатьох закладів було паралізовано. Робітники(-ці) не мали можливості добратися до місця роботи, а відвідувачі користуватися послугами закладів обслуговування.  23 січня уряд Китаю наказав закрити Ухань, місто з населенням понад 11 мільйонів. Саме там розташовано ЛГБТ-центр, який опинився у самому епіцентрі подій.

Як це було?

Коли у січні 2020 року місцева влада Китаю постановила ввести карантинні обмеження в центральних провінціях, багато неурядових громадських організацій (НГО), були вимушені припинити роботу – аби запобігти поширенню інфекції серед власних комм’юніті. Це боляче вдарило по ЛГБТ-спільноті Китаю. Як повідомляє outrightinternational.org, з часу введення карантину у січні до Уханського ЛГБТ-центру телефонували тисячі представників ЛГБТ-спільноти з проханням про допомогу. Обмеження на пересування поставили під загрозу лікування ЛГБТ-людей, які живуть з ВІЛ-інфекцією. 

Через карантинні обмеження для того, щоб покинути власну домівку, людині потрібно було зв’язатися з владою та вказати конкретну причину власного переміщення. Багато представників(-ць) ЛГБТ-спільноти боялися оприлюднити власний статус через упередження та дискримінацію щодо ВІЛ-інфекції та стигматизації цієї теми  в суспільстві. У результаті багато людей втратили можливість анонімно користуватися послугами ВІЛ-центрів, отримувати ліки та послуги терапії. Саме тоді керівництво ЛГБТ-центру в Ухані усвідомило, що має швидко реагувати на цю ситуацію. 

Алгоритм дій ЛГБТ-центру, волонтери та доставка ліків

Керівництво ЛГБТ-центру в стислий термін розробило алгоритм допомоги та доставки та задіяти для цього волонтерів: група з понад двадцяти людей займалася основними напрямками:

  • підтримка гарячої лінії допомоги, приймання дзвінків та збір інформації;
  • організація збору ліків, рецептів з лікарень та підготовка ліків до транспортування;
  • планування логістичних напрямків та доставки ліків;

У короткі терміни волонтери(-ки) почали роботу в складних умовах, які потребували спеціалізованих засобів захисту, досвіду комунікації з місцевою владою та медичним сектором. Через блок-пости, складнощі отримання рецептів та комунікації з великою кількістю людей центр потребував додаткових людських та матеріальних ресурсів. У цей час Об’єднана програма ООН з ВІЛ/СНІД  (ЮНЕЙДС) долучилася до програми допомоги та організувала фінансову та технічну допомогу центру.

Ізоляція COVID-19 у Вухані: волонтер_ки доставляють ліки для ВІЛ-інфікованих

Результати роботи програми 

За більш ніж 70 днів роботи центру під час карантину, понад 14 тис. осіб отримали ліки в рамках роботи волонтерської програми допомоги ВІЛ-інфікованим. Це в середньому 200 осіб та 1500 одиниць ліків щодня. Злагоджена робота, волонтерська ініціатива та міжнародна підтримка дозволила допомогти багатьом ВІЛ-інфікованим, які звернулися до ЛГБТ-центру через карантинні обмеження в наслідок спалаху пандемії.

Більше інформації зі світу ЛГБТ+ та новин організації в нашому телеграм-каналі “Гей-альянс Україна”
Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.