Відмовляюся боятися: У Кривому Розі відбудеться КривбасПрайд

0 515

Цього року Кривий Ріг вперше долучився до світового прайд-руху. З 19 по 22 липня у місті відбудеться фестиваль КривбасПрайд-2018, у рамках якого відбудеться Марш Рівності на підтримку прав ЛГБТ. Про деталі майбутнього заходу представники та представниці оргкомітету повідомили під час зустрічі із журналістами.

«КривбасПрайд – це подія, що має на меті підвищення видимості ЛГБТ-спільноти та сприяння захисту прав спільноти у регіоні. Заходи відбуватимуться з 19 по 22 липня. Перші три дні передбачають відкриті просвітницькі заходи, а фіналом прайд-тижня буде правозахисна хода за рівність прав і свобод для ЛГБТ+ та інших дискримінованих спільнот. Наразі програма заходів ще формується, її остаточну версію можна буде побачити згодом на сторінці КривбасПрайду у Фейсбуці», – розповіла речниця оргкомітету заходу Кіра Крігер.

Активістка зазначила, що усі люди стикаються із соціальними проблемами та нерівністю, проте ЛГБТ-спільнота має ряд особливих проблем як на законодавчому, так і на побутовому рівні. Серед іншого – це неможливість зареєструвати партнерство і пов’язані із цим обмеження, булінг у навчальних закладах, цькування на робочому місці. Також помітною тенденцію останнього часу стали зриви ЛГБТ-акцій та прояви насилля проти людей іншої сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. Саме тому цьогорічний КривбасПрайд пройде під гаслом «Відмовляюся боятися!».

«Учасники та учасниці Маршу хочуть, аби суспільство побачило, що ЛГБТ це такі ж люди, як і всі інші. Ми не вимагаємо ні для кого особливих прав, а виступаємо за ті права, що вже мають одні громадяни, однак інші їх позбавлені, – підкреслила представниця оргкомітету Лія Соколова. – Всі, хто готовий відкрито підримати Марш, будь ласка, приходьте! Ми будемо раді бачити вас. Гетеросексуали вже приєдналися до заходу, я сама гетеросексуалка, і багато інших людей готові відстоювати права людини для всіх, незалежно від сексуальної орієнтації і гендерної ідентичності».

За словами представників команди КривбасПрайду, маршрут Маршу Рівності вже узгоджений з правоохоронними органами. «Наразі ми працюємо з поліцією, аби належним чином забезпечити безпеку учасників та учасниць», – кажуть в оргкомітеті. Очікується, що цього року в акції візьмуть участь до ста людей.

Участь у Марші передбачатиме обов’язкову реєстрацію. За тиждень до заходу на сторінці КривбасПрайду в Фейсбуці оприлюднять реєстраційну форму, яку необхідно буде заповнити усім бажаючим стати частиною події. На такий вимушений крок довелося піти задля безпеки людей, пояснив голова оргкомітету Борис Золотченко.

«Зараз в соцмережах ми спостерігаємо багато спекуляцій щодо організаторів КривбасПрайду. Наголошуємо, що Кривбаспрайд організовується ініціативною групою активістів та активісток, оргкомітет жодним чином не стосується будь-якої політичної партії», – підкреслили в оргкомітеті, при цьому зазначивши, що захід проходить за підтримки громадської організації «Гей-альянс Україна».

Нагадаємо, що перша спроба провести ЛГБТ-прайд в Україні відбулася в 2012 році за ініціативи засновника «Гей-альянсу Україна» Тараса Карасійчука. В подальшому ідея Маршу Рівності об’єднала навколо себе українську спільноту гомосексуальних, бісексуальних і трансгендерних людей, а сам захід став однією з найбільш значимих ЛГБТ-подій і набув поширення в інших регіонах країни.

Зокрема, вже три роки поспіль за підтримки «Гей-альянсу Україна» проходить перший український регіональний ЛГБТ-прайд ОдесаПрайд. Планується, що цього року фестиваль відбуватиметься з 16 по 19 серпня. Деталі заходу будуть оприлюднені оргкомітетом зовсім скоро.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.