В ЄС презентували першу в історії стратегію щодо рівності ЛГБТ+ спільнот

0 300

В останні роки у країнах Європейського союзу зріс рівень гомофобії та дискримінації за ознаками СОГІ. Європейська Комісія повідомляє, що у 2019 році понад 43% ЛГБТ+ людей у ​​всьому ЄС відчували на собі дискримінацію. З метою покращення ситуації комісія презентувала п’ятирічну Стратегію захисту прав ЛГБТ+ спільнот, яка має охопити всі країни Європейського союзу.

Детальніше про стратегію

Ця стратегія передбачає чотири напрямки роботи:  боротьба з дискримінацією, забезпечення безпеки, створення інклюзивних товариств та роль ЄС в досягненні рівності для ЛГБТ+ в усьому світі. Згідно неї, уряди країн-членів ЄС  мають розробити власний національний план дій щодо зменшення дискримінації ЛГБТ+. 

“Це означає, що всі люди в Європейському союзі відчуватимуть себе вільно і безпечно і не мають страхатися дискримінації або насильства через власну сексуальну орієнтацію, гендерну ідентичність, сексуальну експресію або статеву належність”, – каже Хелена Даллі, комісарка ЄС з питань рівності.

Що саме передбачає ця стратегія? 

  1. Посилення інтеграції рівності ЛГБТ+ спільнот у ​​всі політики ЄС та основні ініціативи.
  2. Взаємне визнання державами-членами ЄС одностатевих партнерських стосунків та виховання дітей одностатевими сім’ями.
  3. Посилення роли органів влади країн-ЄС з питань рівності.
  4. Включення злочинів на ґрунті ненависті та мови ненависті до загального списку злочинів та до законів країн-членів ЄС.
  5. Фінансування ініціатив, спрямованих на боротьбу зі злочинами на ґрунті ненависті та насильство стосовно ЛГБТ+ людей.
  6. Сприяння взаємному визнанню одностатевих партнерських відносин та виховання дітей між країнами-членами ЄС.
  7. Підтримка Європейським союзом міжнародних ЛГБТ+ заходів за допомогою чисельних механізмів, серед яких – програма міжнародного співробітництва NDICI, інструмент попередньої допомоги (IPA) та Фонду Притулку і міграції. Детальніше про пункти стратегії на офіційному сайті

Європейська комісія постійно контролюватиме виконання тих заходів програми, які зазначено в цій стратегії, та надасть середньостроковій огляд у 2023 році.

Більше цікавого зі світу ЛГБТ+ та нашої організації у телеграм-каналі “Гей-альянс Україна”
Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.