Історія ЛГБТ-спортсмен_ок на Олімпійських Іграх

0 339

На сьогодні відомо, що принаймні 168 відкритих ЛГБТК-спортсмен_ок відправилися на Літні Олімпійські ігри у Токіо. Це більше, ніж за всі попередні Літні Олімпійські ігри сумарно, і вдвічі більше, ніж у 2016 році в Ріо.

Значне зростання відкритих спортсмен_ок відображає прийняття ЛГБТК-людей у спорті та в суспільстві в цілому. Підвищення значущості соціальних медіа, особливо Інстаграму, дало спортсмен_кам простір, де вони можуть жити відкрито та ідентифікувати себе із своїми підписни_цями.

У 2012-му році відкритих спорстмено_ок було 23, а у 2016-му – 56.

Канадський плавець Маркус Тормейєр висловив таку думку виданню Outsports:

“Змагатися на Олімпійських Іграх й бути відкритим геєм – вражаюче. Змагатися з кращими й бути самим собою на найбільшому міжнародному комплексному спортивному івенті демонструє, наскільки інклюзивним стає спорт. Сподіваюсь, що моя участь у цих Іграх покаже ЛГБТК-спільноті, що ми на своєму місці й можемо досягти всього, що ставимо собі за мету”.

Його думки співзвучні зі словами Елісси Аларі, канадійської регбістки: 

 

“Коли я зростала в маленькому франкомовному містечку у Квебеку, я не знала жодного ЛГБТК-спортсмена – взагалі, жодної ЛГБТК-персони. Сподіваюсь, що підвищення видимості надасть молоді відчуття включеності та мотивуватиме спільноти бути інклюзивними та привітними”.

Цього року принаймні 25 різних країн будуть представлені хоча би одн_ією відкрит_ою спортсмен_кою у 26 видах спорту, включаючи перших трансгендерних атлет_ок. Найбільше відкритих спортсмен_ок – більше 30 – із США. Канаду представляють 16 відкритих спортсмен_ок, Велику Британію – 15, Нідерланди – 14, Австралію – 10, а Нову Зеландію та Бразилію – 9. 

Жінок у цьому списку приблизно у 8 разів більше, ніж чоловіків (серед футболісток, наприклад, 30 відкритих гравчинь). Цей тренд ми спостерігали й на минулих Олімпійських Іграх, хоча і серед неолімпійських видів спорту відкритих жінок також більше.

Відомі спортсмен_ки в історії Ігор, які отримали медалі

Photo: @dovers_world/ Instagram

Роберт Довер, виїздка, США, чотирикратний бронзовий медаліст

Зробив камін-аут у 1988 році, брав участь у кожних Олімпійських Іграх з 1984 до 2004 року. За свою спортивну кар’єру виграв чотири бронзові медалі.

“Я би хотів, щоб більше атлетів робили камін-аути у всіх дисциплінах – футболі, бейсболі, ті, хто беруть участь в Олімпійських іграх тощо, – казав він в одному з інтерв’ю. – Після шести Олімпійських Ігор я знаю, що ЛГБТ-персони є у кожному виді спорту. Просто проведіть день вдома, в залі, в ресторані й зрозумієте, що ми всюди”. 

Фото із сайту Championat.com

Амелі Моресмо, теніс, Франція, срібна медаль

Окрім срібної медалі на Олімпійських Іграх у 2004-му році, Амелі Моресмо стала першою французькою тенісисткою, що очолила рейтинг WTA, причому вона ще не мала жодної перемоги на турнірах “Великого шолому”. Також вона одна з перших відкритих лесбійок, що здійснила камін-аут до участі в Олімпійських Іграх. У 1999-му році вона з’явилася на турнірі разом із своєю дівчиною, через що опонентка назвала її “наполовину чоловіком”. 

“Не важливо, що я робитиму, завжди будуть ті, хто проти мене, – казала вона в інтерв’ю. – Розуміючи це, я вирішила прояснити питання щодо моєї сексуальності. Я  хотіла сказати це один раз і для всіх. А тепер я хочу говорити про теніс”.

Photo: @dorothys_bffs/ Instagram

Іан Торп, плавання, Австралія, п’ять золотих, три срібних, одна бронзова медаль

Список досягнень Іана настільки вражаючий, що він отримав прізвисько “Торпеда”. Він не тільки єдиний австралієць, що виграв п’ять золотих медалей, він також отримав найбільше нагород у Сіднеї у 2000-му році. Окрім досягнень на Олімпійських Іграх, Торп також став наймолодшим спортсменом, що предствляв Австралію на міжнародних змаганнях, встановив 13 світових рекорди та отримав 11 золотих медалей на міжнародних змаганнях.

Photo: @dawncorcoran/Facebook

Наталі Кук, пляжний волейбол, Австралія, одна золота й одна бронзова медалі

Вперше вона представляла Австралію на Олімпійських Іграх у 1996 році й отримала бронзу. Також вона стала першою австралійською спортсменкою, яка брала участь у п’яти Олімпійських Іграх.

Photo: @947Joburg/Facebook

Кастер Семеня, біг, Південна Африка, двократна золота медалістка

Кастер Семеня спеціалізується на забігах на 800 метрів й виграла золоті медалі у 2012 році в Лондоні та у 2016 у Ріо.

Фото: Mark Schiefelbein / AP Photo

Лорел Хаббард, важка атлетика, Нова Зеландія

Лорел Хаббард стане першою трансгендерною атлеткою, що візьме участь в Олімпійських Іграх. 

За даними Міжнародної федерації важкої атлетики, вона знаходиться на 15 місці у рейтингу у ваговій категорії 87+ кг.

 


(c) авторка : Міла Юцкевич

 

Більше цікавого зі світу ЛГБТ+ та нашої організації – в телеграм-каналі “Гей-альянс Україна”

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.