Квір-фестиваль “Кривбас Прайд- 2021” у Кривому Розі пройшов безпечно
З 21 по 25 липня в Кривому Розі відбулися заходи 4-го щорічного квір-фестивалю “Кривбас Прайд-2021”. У цьому році вони пройшли під гаслом “Прийняття різноманітності – шлях до процвітання України”.
Це друга масштабна прайд-подія в Україні, яка відбулася цього року. Нагадаємо, що першим значним прайд-заходом став марш у Херсоні, який пройшов 27 червня під лозунгом “За різноманіття та проти дискримінації”.
Проведені заходи в рамках “Кривбас Прайду-2021”
З 21 по 24 липня відбулися різноманітні просвітницькі заходи як для ЛГБТІК+ спільнот, так і для громадських активістів та громади міста. Серед них – флешмоби, пісенні виступи, тренінги. Загалом ці заходи відвідали близько 70 гостей.
Завершився квір-фестиваль “Кривбас Прайд-2021” 25 липня публічною правозахисною акцією в центрі міста біля міськвиконкому.
Мета заходу – підтримка прав ЛГБТІК+ громадян міста та підвищення видимості ЛГБТІК+ спільноти.
Голова регіональної філії ВГО “Гей-альянс Україна” в Дніпропетровській області та організатор “Кривбас прайду” Борис Золоточенко зауважив, що права ЛГБТ-спільноти такі ж самі, як і у інших, але з додаванням проблеми негативного сприйняття їх суспільством:
«Проблеми ЛГБТ-людей такі ж, як у всіх. Але також додаються проблеми, які виникають через негативне ставлення суспільства. Гомосексуальні люди піддаються моральним і фізичним погрозам і не можуть жити вільно у вільній країні. Наші заходи сприяють діалогу з суспільством, допомагають усунути непорозуміння ».
Спікер “Кривбас прайду” та координатор Аmnesty International Ukraine Дзенислава Щерба підтвердила складне становище з правами ЛГБТ+ в країні:
«Прайд – це не парад і не пропаганда. Сексуальну орієнтацію неможливо пропагувати, людина вже є гомосексуальною, бісексуальною або трансгендерною. В Україні досить скрутне становище з правами ЛГБТ-людей. У них немає доступу до сімейних прав. Також існує проблема злочинів на ґрунті ненависті. В Україні майже не виносять вироків по 161 статті (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної приналежності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками). Такі напади не розслідуються. Я переконана, прайди існують саме для того, щоб звернути увагу на це. Коли ми говоримо про прайд, ми говоримо перш за все про захист прав людини. “
Упродовж акції учасни_ці висловлювали свої думки на спіч-майданчику у форматі “відкритого мікрофону”. Усього близько 30 активіст_ок взяли участь в акції, в тому числі волонтерки ком’юніті центру Queer Home Кривбас, члени та членкині ГАУ, представни_ці Amnesty International Україна та місцеві жителі, які поділяють ідеї рівних прав та виступають проти дискримінації за ознакою СОГІ.
Учасники акції виступали із такими лозунгами на плакатах: «Любов не має статі», «Права людини – моя гордість», «Наші життя важливі», «Безпека в країні для всіх». А також скандували: “Бунтуй! Кохай! Права не віддавай!”, “Наші сім’ї – наша гордість”.
На заході були також і противники акції. Однак завдяки ефективній роботі нацполіції, вдалося розмежувати контракцію та учасників прайд-заходу. Подія пройшла безпечно.
Організаційний комітет квір-фестивалю висловив подяку Amnesty International, Freedom House, COC Nederland і RFSL за програмну та грантову підтримку заходів в рамках “Кривбас Прайду-2021”, а також діяльності ком’юніті центру Queer Home Кривбасc.
Історія “Кривбас Прайду”
Заходи “Кривбас Прайду” проходять у місті з липня 2018 року. Тоді ж відбувся перший квір-фестиваль “Кривбас Прайд”, який завершився Маршем рівності.
У 2019 році фестиваль збігся з виборами до Верховної Ради України, тому поліція не змогла гарантувати безпечне проведення мирного зібрання. З огляду на це, організатори відмінили проведення публічної акції, але всі заплановані заходи прайд-днів пройшли успішно.
У 2020 році в зв’язку з ситуацією з COVID-19 більшість заходів “Кривбас Прайду-2020” пройшли в онлайн-режимі або офлайн із невеликою кількістю учасників.
Більше цікавого зі світу ЛГБТ+ та нашої організації – в телеграм-каналі “Гей-альянс Україна”