«З високо піднятою головою»: У Кривому Розі відбувся Марш рівності

Територія заходу була перекрита для автомобільного руху і пильнувалася кількома сотнями правоохоронців

0 1,554

Сьогодні в Кривому Розі відбувся перший в історії міста Марш рівності – вулична хода на підтримку прав людини для всіх, незалежно від сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності та будь-яких інших ознак. В маніфестації взяло участь близько сорока осіб.

Люди прийшли, незважаючи на те, що уночі багатьом представникам та представницям місцевої ЛГБТ-спільноти надійшли повідомлення з погрозами від невідомих осіб. Втім частина зареєстрованих на Марш все-таки відмовилася від участі у заході через страх подальшого переслідування і розправи.

До місця початку події, яке до останнього моменту трималося в таємниці, учасників та учасниць акції централізовано підвезли автобусом, замовленим оргкомітетом заходу. Під час Маршу поліція належним чином забезпечувала охорону правопорядку. Територія заходу була перекрита для автомобільного руху і пильнувалася кількома сотнями правоохоронців.

О 9:00 колона Маршу рівності стартувала в районі Піонера і пройшла по вулиці Січеславській заплановані 200 метрів. Демонстранти тримали в руках веселкову атрибутику, плакати та транспаранти. Вони скандували офіційне гасло заходу «Відмовляюсь боятись!», а також лозунги «Маю право на свободу», «Різні люди – рівні права», «Насилля – то не круто», «Рівність, солідарність, діалог». По завершенню акції учасники та учасниці сіли в автобус, який відвіз їх в безпечне місце. Демонстрація пройшла без ексцесів.

«Сьогодні відбулася історична подія – перший Марш за права ЛГБТ+ в індустріальному місті Кривий Ріг. ЛГБТ-спільнота не обмежується співаками, танцюристами, музикантами, ми ще і робітники, вчителі, лікарі, військові і такі ж мешканці цього міста, як і всі інші. Ми люди, і сьогодні ми голосно заявляємо про те, що ми є, ми тут, і ми втомилися боятися. Боятися на роботі, навчанні або навіть просто на вулиці, вийшовши до магазину. Ми не вимагаємо привілеїв, ми лише хочемо, аби наші права були так само захищені законом, як і права інших людей. Ми усвідомлюємо, що цей Марш – лише перший крок до досягнення наших цілей, але ми його зробили. І яким би довгим не був цей шлях, ми пройдемо його без страху і з високо піднятою головою», – заявив у коментарі для нашого сайту голова оргкомітету КривбасПрайду Борис Золотченко.

«Важливість регіональних прайдів полягає в тому, що ми маємо можливість на практиці пересвідчитися: проблеми ЛГБТ-ком’юніті не діляться на «столичні» та «всі інші». Попри те, що кожен регіон, кожне місто мають свої власні особливості, у нас є спільні виклики, які щодалі від столиці, то більш відчутні. Страх – це нормальна реакція будь-якої людини на загрозу здоров’ю і життю. Тому вкрай важливо проявляти солідарність і підтримку одне одному. Тільки спільними зусиллями ми можемо вплинути на реалії, в яких живуть сотні тисяч ЛГБТ в Україні», – прокоментувала захід генеральна директорка «Гей-альянсу Україна» Анна Леонова.

Марш рівності у Кривому Розі – це заключна подія Фестивалю квір-культури КривбасПрайд-2018. Захід проводиться ініціативною групою активістів і активісток Кривого Рогу в партнерстві з організацією «Гей-альянс Україна» за сприяння Канадського Фонду підтримки місцевих ініціатив.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.