«Не в компетенції міськради»: депутати Кривого Рогу не підтримали петицію «проти гей-параду»

Розпочалася реєстрація учасників та учасниць Маршу рівності

0 358

Більшість депутатів Криворізької міської ради проігнорувала петицію з вимогою заборонити Марш рівності, котра була винесена на голосування на вчорашній сесії. Дві третини з присутніх народних обранців відмовилися голосувати про долю скарги.

Лише 12 з 38 депутатів проголосували на підтримку петиції про заборону «гей-параду», двоє утримались, а решту не взяли участь у голосуванні.

Як пояснив керівник фракції «Укроп» Микола Колесник, вимога петиції цілком відповідає його поглядам, однак заборона заходів не належить до повноважень депутатів. «Я б з задоволенням і фракція б з задоволенням проголосувала за петицію, – зазначив він. – Але це питання взагалі не в компетенції міської ради».  У своєму виступі перед голосуванням Колесник зауважив, що  його фракція «не буде доторкатися до кнопок, щоб потім у нас все не закінчилося милом та целофаном».

Врешті-решт для підтримки петиції забракло голосів.

«Не питай, чого заплакані очі», – прокоментував результати голосування мер міста Юрій Вілкул.

Варто зазначити, що винесена на голосування петиція була нічим іншим як спробою чорного піару проти одного з депутатів Криворізької міської ради, якому в скарзі приписали організацію «гей-параду». Втім депутати її розглянули, оскільки петиція зібрала необхідну кількість голосів.

Крім того, як повідомив під час сесії Юрій Вілкул, на звернення Металургійної райради міста про судову заборону «цього дійства» Дніпропетровський суд відповів відмовою.

Як ми раніше писали, 22 липня у Кривому Розі відбудеться Марш рівності на підтримку прав для ЛГБТ. Захід планується як заключний акорд Фестивалю квір-культури КривбасПрайд-2018, що проходить вперше. Наразі фестиваль у самому розпалі, з його програмою можна ознайомитися на сторінці КривбасПрайду в Фейсбуці.

Зауважимо, що також вже розпочалася реєстрація учасників та учасниць Маршу рівності. Усім бажаючим стати частиною події необхідно заповнити спеціальну форму – така умова є запорукою безпеки заходу.

Нагадаємо, що КривбасПрайд-2018 проводиться ініціативною групою активістів і активісток Кривого Рогу в партнерстві з організацією «Гей-альянс Україна» за сприяння Канадського Фонду підтримки місцевих ініціатив.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.