Чи можуть одностатеві пари укласти шлюб закордоном?

0 199

Питання шлюбної рівності актуальне сьогодні, як ніколи. Величезна кількість одностатевих пар в Україні досі не можуть отримати належних прав, які мають бути доступними для кожної людини.

Ми поспілкувались з Аліною Рахубою, яка є адвокаткою та правозахисницею з 17-річним юридичним досвідом, окрім цього займається правами ЛГБТК+ спільнот та гендерними правами.

Тож чи можуть одностатеві пари укласти шлюб закордоном?

Насправді ми можемо укладати шлюб будь-де, в консульстві чи посольстві України, подавши відповідну заяву, чекаючи відповідний час, та отримуючи дозвіл там. Це дуже складна система, бо ці документи будуть їхати в Україну в РАЦС і це займе певний час, тому звичайний спосіб укладання шлюбу в консульстві чи посольстві не доступний для ЛГБТ пар. Але зараз є такі країни, які кажуть «В нас можна все, давайте спробуємо».

Нещодавно Аргентина прийняла в себе таке законодавство, відповідно до якого будь-хто може укласти шлюб на території Аргентини. Це добре, класно, але діяти він буде тільки на території Аргентини. Бо для того, щоби цей шлюб розповсюджувався на території України треба легалізувати його на території України.

Певним чином є можливість укладати шлюби в США, деякі штати повністю легалізували одностатеві шлюби. Але насправді тут питання не в тому як укласти, бо цей шлюб буде діяти тільки на тій території. Звісно, якщо ви хочете туди переїхати та залишитись там, прийняти громадянство цієї країни — чудово, робіть, це спрацює.

Але якщо ви збираєтесь з цим шлюбом повертатись в Україну, то поки тут не буде змінено шлюбне законодавство цей шлюб буде неможливим. Проте це такий собі папірець, який гріє душу, тішить серце, допоки не буде врегульовано законодавство щодо шлюбів в Україні.

Тобто, якщо укласти шлюб закордоном – в Україні він недійсний, бо не відповідає шлюбним ознакам в законодавстві України. Не можна провести процедуру легалізації. Процедура легалізації це проведення шлюбу укладеного за законодавством іншої країни в іншій країні до законодавства України.

Це і дотично лише в деяких країнах, бо більшість країн не надає такої можливості – укласти не своїм громадянам шлюб, за своїм законодавством, бо це невідʼємна частина громадянства. А деякі країни дозволяють.

Якщо нам треба розірвати шлюб за законодавством тієї країни де воно було укладено то нам треба їхати туди проводити всі дії там, відповідно так, як вимагає законодавство тієї країни. Якщо там є певні обмеження, то ми будемо стикатись з цими обмеженнями. А вони можуть виникнути через те що, в нас немає громадянства цієї країни та ми будемо мати складнощі щодо розірвання такого шлюбу, бо загальна шлюбна доступність не завжди має під собою на увазі загальну доступність розірвання шлюбу.

Краще консультуватися з еміграційними агентами, передати низку своїх вимог до країни, і тоді міграційний агент порадить яка країна краще, бо в кожній країні є певні обмеження. В деяких країнах є таке поняття як «бали на еміграцію». Треба відповідати вимогам, скласти певні екзамени та набрати певну кількість балів і приїхати. Відповідно чим демократичніше і краще законодавство, тим важче відповідати йому.

Але є інші питання. Так, ви там будете, як громадяни, будете мати це шлюб, будете мати всі шлюбні можливості й права, але тут цей шлюб все ще не буде юридично доступним.

Напишіть в коментарях чи залишились у вас питання щодо шлюбної рівності?

А якщо вам необхідна допомога з юридичних питань – телефонуйте на нашу безоплатну лінію підтримки для ЛГБТК+ людей за номером 0800 403 032

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.