10 безглуздих запитань до дреґ-квін

0 260

Міжнародний день дреґ-мистецтва відзначають щорічно 16 липня. 

Дреґ-квін, Дреґ-королева (Dreg queen) – мистецтво перетворення. Зазвичай чоловіки втілюють жіночі образи, є також і жінки дреґ-квін. Хоч дреґ здебільшого асоціюють з геями та гей-культурою, існують дреґ-митці всіх статей та орієнтацій.

Дреґ може слугувати творчим виплеском, засобом самодослідження та способом висловлення політичних і культурних повідомлень. У той час, коли загальна публіка може бути знайома здебільшого з дреґом професійних виконавців, дреґ є також складовою повсякденного життя та вуличної культури для багатьох гендерних нонконформістів і гендерваріативних людей, які не обов’язково вважають те, чим вони займаються, дреґом. Діяльність сценічних чи вуличних дреґ-королев може містити виконання під фонограму, спів наживо, танці, участь в заходах на кшталт гей-парадів, дреґ-карнавалів, чи в закладах типу кабаре та нічних клубів.

Розвиток дреґ-культури в її сучасному прояві безпосередньо пов’язують із Стоунвольськими бунтами, активну участь в яких брали саме дреґ-діви і трансгендери. Величезна популяризація культури дреґ і виведення її з нішевого, досить маргіналізованого положення, сталася багато в чому завдяки американському актору і дреґ-артисту, відомого як Ру Пол. Завдячуючи саме його шоу “RuPaul’s Drag Race”, дреґ на сьогодні є одним із явищ масової культури. Дуже яскравим, барвистим та просто красивим.

Щоб розібратися, що ж таке “культура дреґ-квін” та з’ясувати її регіональні особливості в Україні, ми знайшли 10 безглуздих FAQ про дреґ-культуру і поставили їх королеві і діві – Брунгільді Гольден.

  • Звертаємо увагу, що всі відповіді на питання є особистою думкою з елементами гумору і можуть не збігатися з думкою ГАУ.

1. Чи всі дреґ-квін гомосексуальні?

Всі дреґ-квін насамперед люди. А сексуальна орієнтація не є ознакою дреґ-квін, серед яких є і гетеросексуальні люди. Можна говорити ще і про дреґ-кінгів, які далеко не завжди лесбійки. Так само і дреґ-квін не обов’язково геї. Але, як правило, дреґ-квін – це людина, яка любить усіх своїм серцем і душею.


2. Звідки у дреґ-квін такі імена?

Це дуже цікава історія! Є два варіанти: перший – коли ми обираємо ім’я за містом, в якому ми народилися, і по кличці першого домашньої тварини. Це ось такий простий і нехитрий спосіб.

Насправді, дуже часто імена відображають риси людини. Наприклад, у нас є така Ляля Бульдозер. Ляля – тому що вона дійсно дуже красива, а Бульдозер – тому що вона, як слон в посудній лавці, – якщо проходить по залу, то падають столики.

Іноді це просто адаптація свого імені і прізвища. Ось моє ім’я, наприклад, дуже-дуже перероблене до Брунгільди, і корінь прізвища “золото” – це gold, ось і отримуємо Гольден. Ну, і я взагалі велика і грізна жінка, і дійсно схожа на богиню Брунгільду!


3. Коли спілкуєшся з дреґ-квін, який займенник варто використовувати? Він або вона?

Якщо дреґ-квін в образі, то, звичайно, вона. Якщо без образу, то в більшості випадків – він, якщо не було оговорено інше. Інколи я на тренінгах представляюся Брунгільдою і прошу звертатися до мене “вона”.

 

4.Чому є тільки дреґ-квін? Куди ви поділи всіх дреґ-кінг?

Насправді дреґ-кінги є, просто вони не користуються такою великою популярністю, тому що дреґ-квін – це гейська суб-культура, саме гейська, а не всього спектра ЛГБТ, відповідно більше є запит на таких ось “жінок з сюрпризом”. А дреґ-кінги, звичайно, користуються популярністю, але в лесбі-барах. В Україні я не чула про якісь знамениті лесбі-бари або лесбі-дискотеки, відповідно тому дреґ-кінги у нас не представлені в такому обсязі, як дреґ-квін.


5. Чому все дреґ-квін так яскраво фарбуються?

На це є декілька причин. Перша – ми ж не жінки. Ми – кращі за жінок, а тому повинні вражати всіх і бути красивішими! Друга – якщо ведеться якесь відео- або фотозйомка, то під час запису дуже сильно “з’їдається” макіяж. Тому, коли дреґ-квін знає, що її зніматимуть, і вона хоче виглядати красиво в кадрі та на записі, їй потрібно нанести більш агресивний мейк-ап, щоб коли апаратура “з’їсть” світло, хоч щось залишилося.

І специфіка виступів також зобов’язує. Гей-клуби – це нічні клуби, і потрібно, щоб тебе побачили, коли ти виступаєш на сцені. Якщо я після цього захочу піти випити чарочку, мене ж ніхто не впізнає, якщо я не буду красиво нафарбована!


6. Окей, а що ви робите з волоссям на тілі?

Коли ми збираємося на сцену, волосся так цього боїться, що воно саме тікає із нашого тіла!

Але насправді ми беремо бритву – і шкряб-шкряб. Як в тому жарті: “Що у жінки страшніше волохатих ніг? Волохаті груди!”

А на ніжках – троє колготок – і ні-я-ких проблем!


7. Куди на час виступів ви діваєте член?

Я скажу по секрету, що вони у нас знімні! Ми їх беремо перед виступом, як болтики, відкручуємо та кладемо на поличку. І це добре, коли ти сама виступаєш! А коли вас група з двадцяти чоловік, тоді хто перша зайшла, та й забрала найкращий пісюн і втекла. А ти ходиш потім, як дурепа, шукаєш, де ж мій… а ну-мо, покажися!


8. Чи складно ходити в туалет, коли ви в дреґ-костюмі?

Так. Тому перед тим, як одягти сукню, ми повинні зробити всі свої справи і потім терпіти як мінімум до кінця виступу, а як максимум – до кінця вечірки, тому що інакше – ніяк!


9. Пити коктейлі через трубочку – це ви вигадали?

Ні. Це придумали виробники губної помади.


10. І останнє питання на сьогодні: як стати дреґ-квін?

Насправді – дуже просто. Потрібно просто мати бажання дарувати людям радість! Тому що дреґ-квін – це не те, як яскраво ми виглядаємо, а те, що у нас в душі і що ми несемо. Ми – жінки-свято!

P.S. І якщо ви хочете дізнатися трохи більше про дреґ-квін в цілому і нашу чарівну Брунгільду зокрема, то пропонуємо вам ознайомитися з останніми випуском “Розмов з цікавими людьми”, в якому ми спілкуємося на трохи більш серйозні, але не менш цікаві і веселі теми:

 

(c) авторка : Міла Юцкевич

 

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.