Американські релігійні та консервативні організації стоять за боротьбою проти прав ЛГБТ+ в Україні — розслідування

0 191

Як повідомляє Громадське, євангелістська медіаімперія CBN та керівник її українського відділу Стів Вебер створили мережу консервативних релігійних організацій. Розслідувачі Bellingcat з’ясували, що ті з 2015 року борються проти ухвалення в Україні антидискримінаційних законів.

Коротко про розслідування


Журналісти(-ки) ВГО “Гей-альянс Україна” у матеріалах “Анти-ЛГБТ марафон міськрад 2019” зазначали, що з 2018 року по міськрадам і облрадам рознеслася хвиля петицій «про заборону ЛГБТ-заходів» і «про захист інституції сім’ї в Україні», вимоги якої також зводилися до заборони акцій на підтримку ЛГБТ спільноти і заклик відмовитися від розробки антидискримінаційних законів. Розгляд цих петицій було ініційовано Громадським рухом «Все разом!», виділивши анти-ЛГБТ діяльність в спецпроект «Не вирізайте сім’ю в Україні». Як виявилося, у гальмуванні процесу лібералізації українського законодавства та прийняття антидискримінаційного пакету винні набагато більше людей та організацій. Ми дякуємо журналістам(-кам) Громадського, за оперативний переклад статті, та приводимо основні факти з розслідування.

Основні факти з розслідування 

 • CBN вважають найбільшою медіа-імперією серед євангелістських ЗМІ. На своєму сайті представники CBN зазначали, що «готують народи світу до пришестя Ісуса Христа». Мережа має свої відділи у 149 країнах світу та великі доходи. Минулого року компанія звітувала про 243 млн доларів у бюджеті.
 • Журналісти-розслідувачі виявили, що з 2015 року CBN та American Pastors Network, самопроголошена «мережа пасторів», «включились» у боротьбу проти ухвалення в Україні антидискримінаційних законів.
 • У розслідуванні йдеться, що CBN діє в Україні через Асоціацію Милосердя «Еммануїл», яка, по суті, стала її місцевою філією. За словами самого Стіва Вебера, до 2015 року в CBN Ukraine працювало 150 людей з України, причому 90 відсотків бюджету на їх роботу надходило із США та ще 10 відсотків ㅡ з внутрішніх джерел.
  • Пізніше CBN Ukraine створила в Україні громадську спілку «Альянс “Україна за сім’ю”», до якої увійшли 150 «організацій традиційної сім’ї». Офіційно «Альянс» був зареєстрований двома українськими громадськими організаціями — «Всі Разом!» та благодійним фондом «Сім’я». Ці організації очолюють Адріан Буковинський та Руслан Кухарчук ㅡ впливові в Україні активісти проти ЛГБТ.
 • У розслідуванні зазначається, що «Альянс» без проблем знаходив собі союзників серед українських політичних діячів, а організації, підконтрольні CBN, влаштовували акції проти руху за рівність прав ЛГБТ.
  • Так, ГО «Альянс» знайшла «союзника» у Верховній Раді в особі Павла Унгуряна. З 2008-го року Унгурян представляв блок «Батьківщини», а з 2014 ㅡ «Народний фронт». До 2019 року «Альянс» на чолі з Унгуряном входив до складу експертної ради міжпартійної парламентської групи «За духовність, моральність та здоров’я». 
  • Протягом кількох років члени «Альянсу» також організовували різні заходи. Одним з таких був «Всеукраїнський форум сім’ї», у якому брали участь топ-чиновники, духовенство та навіть президент України Володимир Зеленський з дружиною. 
 • На Форумі говорили про необхідність відмовитись від ратифікації Стамбульської конвенції, яка захищає жінок і дітей від домашнього насильства. Також «Альянс» наполягав на видаленні понять «гендер» та «сексуальна орієнтація» із законодавства, офіційних документів та освітніх програм.
  • У 2019 році «Альянс» також співпрацював з протестантською організацією «Собор», керівником якої був пастор Олександр Турчинов. На той момент Турчинов обіймав посаду секретаря Ради нацбезпеки і оборони.

Наші матеріали

У нашому матеріалі “Всеукраїнська рада церков вимагає змінити закон «про протидію дискримінації»” детально інформувалося щодо процесу взаємодії релігійних установ та організацій та їх спроб боротьби з “пропагандою ЛГБТ” в Україні. 

У 2018 році з боку міськрад та облрад прокотилася хвиля петицій «про заборону ЛГБТ-заходів» й «про захист інституції сім’ї в Україні», вимоги яких також зводилися до заборони акцій на підтримку ЛГБТ та заклику відмовитися від розробки антидискримінаційних законів. У матеріалі “Директор ГО “Бюро Ми – є!” про боротьбу з дискримінацією, захист прав ЛГБТ та перспективу легалізації одностатевих шлюбів в Україні“ ми взяли інтерв’ю у директора правозахисного бюро “Ми – є!” Володимира Косенко, в якому він поділився подробицями судових процесів та перспективи розвитку антидискримінаційного законодавства та захисту прав ЛГБТ в Україні.

ВГО “Гей-альянс Україна” засуджує будь-яку спробу загальмувати прийняття ключових документів, направлених на захист прав людини, боротьбою з сексуальною та гендерною дискримінацією. Будь-яка спроба обмежити у правах певну категорію людей обумовлюючи це “традиціями” або “вимогою часу” – є маніпуляцією та спробою нівелювати про європейських шлях України до рівних прав і свобод. 

Більше цікавого зі світу ЛГБТ+ та нашої організації читайте у телеграм-каналі ВГО “Гей-альянс Україна”

 

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.