Дві транс*жінки перемогли на місцевих виборах в Індії

0 140

 

30 грудня в Індії проходили місцеві вибори. Десятки кандидатів та кандидаток отримали можливість змінити рідні громади на краще. Таку можливість отримали Девіка та Судха – транс*жінки з індійських глибинок з особливою долею. Про підтримку з боку місцевих жителів, життя та плани транс*жінок – читайте у нашому матеріалі.

Місцеві вибори та ЛГБТ в Індії-2020

30 грудня в Індії проходили вибори за “грамом панчаят” – формою місцевого самоврядування, що діє у селах країни. За цією системою сотні людей отримали можливість змінити життя власних громад. Цього року двох транс*жінок одночасно обрано у двох селах країни. Девіка Акка перемогла в Селагірми, а Судха у Каллахаллі. Що саме вплинуло на бажання героїнь йти у політику?

Девіка Акка

Девіка залишила домівку в 16 років. В передмісті на сході Мумбаї вона знайшла роботу та жила разом з представниками та представницями транс*спільноти.

 “Я виживала завдяки жебрацтву. Жила з друзями, але відвідувала свій будинок у Саліграмі”, – сказала вона.

У власній програмі на місцевих виборах Девіка зробила пріоритетом повсякденну допомогу людям. “Я вислуховую стурбованість мешканців та дізнаюся, з якими проблемами вони до мене звертаються.

Судха

В десятирічному віці, в силу обставин, Судха стала секс-робітницею. З 16-річного віку вона стикалася з дискримінацією, зазнавала переслідувань та насильства з боку клієнтів, а після того, як її заарештувала поліція, батьки вигнали Судху з дому. Згодом вона дізналася про неурядову організацію Community Action Network (CAN) і в 2004 році  стала учасницею проєкту  боротьби зі СНІДом. Цей досвід допоміг їй набути навичок адвокації, тож вона почала працювати на підтримку транс*спільнот.  На місцевих виборах 46-річна Судха набрала понад 600 голосів та перемогла в селі Каллахалла. У власній програмі вона зосередила увагу на підтримці транс*спільнот, допомозі у розбудові громади та боротьбі з насильством проти жінок у місті Намаккал.

Перспективи для ЛГБТ-спільнот

Щорічно ситуація з захистом прав ЛГБТ-спільнот Індії змінюється. У 2018 році одностатеві стосунки декриміналізували, а вже у 2019-му транс*персони отримали можливість змінити юридичну стать після транс*переходу. Попри позитивні зміни у законодавстві, гомофобні настрої в суспільстві ще лишаються. Можливість представникам та представницям ЛГБТ-спільнот йти в політику є важливою складовою боротьби з проявами мови ворожнечі та дискримінації в індійському суспільстві.

 

Більше цікавого зі світу ЛГБТ+ та нашої організації у телеграм каналі «Гей-альянс Україна»
Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.