ЛГБТ+ підтримали “Марш жінок” – “Гей-альянс Україна”

0 254

Тисячі людей, десятки громадських організацій та об’єднань 8 березня взяли участь у щорічній феміністичній ініціативі “Марш Жінок”. Члени та членкині регіональних осередків ВГО “Гей-альянс Україна” також приєдналися до акції. Як це було – читайте у нашому матеріалі. 

Про подію 

“Марш Жінок” – щорічна феміністична акція, яка закликає звернути увагу до проблем гендерної нерівності, сексизму та дискримінації в українському суспільстві. З метою привернути увагу до зростання домашнього та ультраправого насильства під час пандемії коронавірусу, цьогоріч акція проходила під гаслом “У пандемії – жіноче обличчя”.

Члени та членкині регіональних осередків “ГАУ” у Києві та Вінниці 8 березня також взяли участь в  феміністичних акціях. 

Київський осередок “ГАУ”

В столиці участни_ці акції пройшли центром міста від Софійської до Поштової площі. Ми взяли коментар у Ольги Оніпко, активістки та членкині ВГО “Гей-альянс Україна”

“Для мене було важливо вийти на акцію, тому що в країні посилюються релігійні та праворадикальні угрупування. Я вийшла на марш в першу чергу тому, що я жінка, яка щоденно відчуває сексизм, мізогінію та інші гидоти на свою адресу.

Під час акції я була у захваті від того, скільки солідарних людей вийшло на вулиці. Серед них були не тільки жінки, а й багато чоловіків. Люди приходили цілими родинами. Я кайфувала від згуртованості людей і того, що сотні  мають такий самий погляд на ситуацію, як і я. Часто цього не вистачає в повсякденному житті. Часом думаєш, що ти така одна зі ста, яка вважає патріархальний устрій ненормальним. Дуже круто, що за спільні цінності вийшло багато людей.

Я дуже задоволена, бо зустріла половину друзів і половину Києва. Попри пандемію мені не було страшно, а цілком комфортно: навіть за досить холодної погоди, акція була дуже крутою та емоційною. Звичайно, мені не було приємно спостерігати спроби супротивників акції її зірвати – це виглядало дуже нерозумно і тупо.”

Вінницький осередок “ГАУ”

Тим часом у Вінниці участни_ці рушили до центральної площі міста. Наташа, членкиня Вінницького осередку ГАУ, прокоментувала подію.

“На жаль, не всі розуміють, що 8 березня – це не про квіти, красу та ніжність. Це день для того, щоб згадати, яким важким і довгим був шлях жінок до рівності, і нагадати про те, що рівності у нас ще не досягнуто.

Акція проходила вдень ​​в самому центрі, на Європейській площі, біля Вежі. Там завжди великий потік людей. Від Вінницького регіонального підрозділу ГАУ зі мною прийшло ще три людини.

Мене дуже тішить, що на захід прийшли абсолютно різні люди, серед яких піднімалися важливі питання: нерівність зарплати, сплеск побутового насильства під час пандемії, післяпологова депресія, гендерний дисбаланс в держструктурах, акушерське та репродуктивне насильство, неоплачувана домашня робота, сексизм та багато всього іншого. Ми, як частина ГАУ, виступаємо проти будь-якого виду дискримінації.”

Масштаб акції

Як повідомляють організатор_ки цьогорічної акції “Марш Жінок”, хода відбулася в 15 містах України та залучила понад 5500 людей, ставши наймасштабнішою феміністичною ініціативою за всю історію України.


Більше цікавого зі світу ЛГБТ+ та нашої організації в телеграм-каналі “Гей-аяльнс Україна”

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.