Підбірка ЛГБТ-серіалів для підлітків

0 10,730

З кожним роком на екранах з’являється все більше серіалів, у яких фігурують представники ЛГБТ-спільноти. Зокрема, все частіше можна побачити геїв, лесбійок, транс-персон в ролі головних героїв. Окремої уваги заслуговує сектор серіалів, цільовою аудиторією яких є підлітки, або ж young adult (юні дорослі). І хоча за останній рік ми побачили спад у репрезентації ЛГБТ-героїв у кіноіндустрії (9,1% проти 10,2% минулих років), все ж таки якість і різноманітність серіалів, які репрезентують ЛГБТ як невідривну частину суспільства, стає все вищою.

Ми пропонуємо вам підбірку підліткових ЛГБТ-серіалів, які варто подивитися.

 

Перші ластівки

(Україна, прем’єра 19 листопада 2019 року, 2 сезони – …)

Дуже приємно, що перший серіал, про який ми говоритимемо, українського виробництва. Це якісний і цікавий продукт, створений вітчизняним кінопромом, у якому герої не тільки звичайнісінькі підлітки – вони звичайнісінькі українські підлітки, які розмовляють українською мовою, слухають вітчизняну попсу, вчаться в звичайних українських школах та мають типово підліткові (а інколи і не зовсім) проблеми .

Перший сезон показує нам історію шістьох підлітків-однокласників, які раптово опиняються втягнутими у жорстоку гру із містичним «Другом». У ході сюжету ці дорослі діти не тільки намагаються впоратися із проблемами, які набагато більші за їхні можливості, вони ще й відкривають себе одне одному і знаходять одне в одному підтримку та справжню дружбу. І так, один із головних героїв – Федір Макаров, зіграний Максимом Самчиком, за сюжетом є геєм. І навіть (спойлер!) знаходить собі хлопця.

Другий сезон, із підзаголовком «Z@лежні» є більш дорослим і націленим на категорію new adult (нові дорослі). Герої цього сезону є студентами першого курсу журфаку, які живуть звичайним студентським життям: ходять на пари, на вечірки, закохуються та розлучаються, шукають підробітків після пар. Проте це мирне життя переривається після того, як одного дня в університеті знаходять тіло одного зі студентів…

Що цікаво – актори і в першому, і в другому сезоні – одні й ті самі, проте амплуа в них зовсім різні. Зацікавлені? Тоді ми рекомендуємо вам цей серіал до перегляду прямо зараз!

 

З любов’ю, Віктор // Love, Victor

Victor (США, прем’єра 17 червня 2020 року, 2 сезони – …)

Це один із наймиліших (*на думку авторки статті) підліткових серіалів за останні роки. Також один із проривів 2020 року, оскільки вперше головний герой серіалу для підлітків – гей.

Цей серіал є спін-оффом повнометражної підліткової романтичної комедії «З любов’ю, Саймон» та розповідає про життя шістнадцятирічного Віктора Салазара, родина якого переїхала до Кріквуду, і який намагається влаштуватися на новому місці та знайти себе. Це історія молодого гея, який проходить етапи дорослішання – від усвідомлення і боротьби зі своєю сексуальною орієнтацію до прийняття себе та вибудовування щасливих стосунків. Уже згаданий Саймон виступає для Віктора таким собі радником, сповідачем та гуру, який намагається допомогти хлопцю зрозуміти себе та знайти своє місце у світі.

 

Еліта // Élite

(Іспанія, прем’єра 5 жовтня 2018 року, 4 сезони – …)

Ми не могли не включити до нашого переліку цей іспанський серіал, який уже майже три роки збурює любителів серіалів та іспанської мови.

Це серіал про життя та проблеми учнів елітної іспанської школи, зокрема про складні взаємостосунки, прийняття себе, булінг та знущання однолітків. Теми, що піднімають у серіалі, стосуються не тільки ЛГБТ-спільноти, але й зокрема релігії, соціальної та фінансової нерівності. І, звичайно ж, тут є кохання, ревнощі, підліткові страждання та поліаморні стосунки. І також вбивство, адже  яка драма без смертей?

Цей серіал цікавий своєю структурою – тут використовують гру із хронологією, коли показують причини та мотиви тих чи інших подій або дій героїв.

Сором // Skam

(Норвегія, 25 вересня 2015 — 24 червня 2017, 4 сезони)

І коли ми вже подорожуємо кіно-Європою, ось вам іще один неангломовний серіал про підлітків та школу. Дія «Сорому» відбувається у школі Хартвіга Ніссена та розповідає про повсякденне життя норвезьких старшокласників. Кожен сезон фокусується на одному із персонаж_ок та розповідає їх історію.

У Норвегії цей телесеріал став свого часу найпопулярнішим шоу. Кожну нову серію переглядали близько 200 тисяч телеглядачів.

Цей серіал знову піднімає класичні питання, які хвилюють підлітків, – пошук себе та свого місця у цьому світі, романтичні стосунки, стосунки з батьками, примирення із богом, вірою та релігією, і, звичайно ж, своєю сексуальною орієнтацією.

Власне, саме у третьому сезоні фокальним персонажем стає Ісак, який намагається розібратися у собі та прийняти свою сексуальну орієнтацію.

Якщо ви любите драми та холодні норвезькі кольори, – цей серіал саме для вас!

 

Молоді монархи // Young Royals

(Швеція, 1 липня 2021 року, 1 сезон – …)

Свіженький шведський серіал, який розповідає про життя юного принца Вільгельма із видуманої королівської родини. За збігом обставин, він змушений перевестися зі звичайної шведської школи у елітний навчальний заклад, у якому все незвично і де він мусить підкорюватися місцевим правилам, щоб не нашкодити репутації королівської родини.

Чи варто згадувати, що любовний інтерес юного принца – це хлопець?

Утім, новина про те, що Вільгельму доведеться зайняти шведський престол, перегортає життя та стосунки хлопців з ніг на голову.

 

Мені це не подобається // I Am Not Okay with This

(США, 26 лютого 2020 року, 1 сезон)

Американський серіал, який знято за мотивами коміксу Чарльза Форсмана. На жаль, через пандемію COVID-19 подальші зйомки серіалу були скасовані.

Серіал у стилі драмеді (драма+комедія) розповідає про життя «нудної білої дівчини» Сідні Новак. Після того, як її батько вчиняє самогубство, у Сідні прокидається телекінетичний дар. Подальший сюжет розказує нам, як дівчина вчиться справлятися зі своїми силами та з’ясовує, чому саме її батько здійснив самогубство.

О, і spoiler alert! Сідні – квір-персонажка, і у серіалі фігурує романтична лінія Сідні та Діни.

Ейфорія // Euphoria

(США, 16 червня 2019 року, 1 сезон – …)

“Ейфорія” – це американська підліткова драма, заснована на однойменному ізраїльському міні-серіалі.

Це достатньо важка історія, у якій розкриваються трагічні історії життя не тільки власне підлітків, але й їхніх батьків. Наркотики, секс, он-лайн проституція, лікування у психіатричних лікарнях від гендерної дисфорії та очікування батьків, які нечасто збігаються із реальністю – усе це разом створює дуже напружені та цікаві сюжетні лінії, і кожному герою хочеться якщо не співчувати, то хоча б зрозуміти та прийняти їхні дії або рішення.

У липні 2019 року серіал було продовжено на другий сезон, проте поки що він не вийшов.

 

Статеве виховання // Sex Education

(Велика Британія, 11 січня 2019 року, 2 сезон – …)

Дія серіалу розгортається в середній школі маленького містечка Мурдейл. Мати головного героя Отіса, Джин Мілберн (яку зіграла неперевершена агентка Скаллі – Джилліан Андерсон), є відомою фахівницею із психології відносин та сексу. Це, звісно ж, накладає відбиток на життя і виховання Отіса. А також на сприйняття Отіса однокласниками. У перший день у новій школі він допомагає шкільному хулігану із сексуальними проблемами (звичайно ж, в обмін на те, що той полишить у спокої друга Отіса).

Власне, сюжет будується навколо того, як Отіс намагається для себе і для друзів вирішувати проблеми з точки зору психології та сексології.

Серіал варто подивитися усім українським школярам, оскільки в нашій країні ситуація зі статевим вихованням є значно гіршою, ніж у Великій Британії.

 


(c) авторка : Міла Юцкевич

 

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.