Права ЛГБТ+ та гомофобія у східній Європі: Європарламент оголосив ЄС “зоною свободи для ЛГБТ+”
На фоні зростаючої гомофобії у східній Європі, Європарламент прийняв резолюцію, згідно якої вся територія Євросоюзу є “зоною свободи для ЛГБТ+”. За це більшість политик_инь проголосували 11 березня. Що саме значить для ЛГБТ+ спільнот ця резолюція? Читайте у нашому матеріалі.
Резолюція за права ЛГБТ+
Як повідомляють ЗМІ, дію цієї резолюції спрямовано на забезпечення захисту для лесбійок, геїв, бісексуалів, транс*персон, інтерсекс*персон та представн_иць квір-спільнот по всьому ЄС. Також резолюція передбачає протидію державам – членам ЄС з анти-ЛГБТ+ політикою. Резолюцію прийнято на фоні зростаючої гомофобії як в Польщі й Угорщини, так і на території східної Європи.
“Хоча ЛГБТІ-особи в Польщі стикаються із систематичною дискримінацією, це також є проблемою в усьому ЄС, де майже не було досягнуто прогресу в зменшенні постійної дискримінації та домагань” – повідомляють в ЄС.
Напередодні стало відомо, що влада Польщі відмовила державному секретарю з європейських справ Клеману Бону, колишньому раднику Еммануеля Макрона, відкритому гею, щодо в’їзду на так звані “території, вільні від ЛГБТ+” в Польщі, до складу яких входять вже більше 100 муніципалітетів. Приїзд політика мав стати символічним кроком солідарності гомосексуальної спільноті в країні, яка страждає від дискримінації. У минулому році Клеман Бон засудив створення у Польщі “зон, вільних від ЛГБТ+”, та пообіцяв на початку 2021 року відвідати ті райони.
“Не діяти було б не правильно, коли Польща та Угорщина не поважають європейські цінності, а лише користуються перевагами Союзу”, – стверджує державний секретар.
Права ЛГБТ+ та гомофобія у східній Європі
У минулому році в ЄС презентували першу в історії стратегію щодо рівності ЛГБТ+ спільнот. Ця стратегія передбачає чотири напрямки роботи: боротьбу з дискримінацією, забезпечення безпеки, створення інклюзивних товариств та роль ЄС в досягненні рівності для ЛГБТ+ в усьому світі. Згідно неї, уряди країн-членів ЄС мають розробити власний національний план дій щодо зменшення дискримінації ЛГБТ+.
У листопаді 2020 року у комітеті Європейського парламенту з громадянських свобод, правосуддя та внутрішніх справ (LIBE) відбулися дебати щодо прав ЛГБТ+ у Польщі та Угорщині. Європейська комісія з цього приводу веде моніторинг ситуації в Польщі та Угорщині.
Нагадаємо, в деяких регіонах Польщі створено “зони, вільні від ЛГБТ+”. У минулому році Комісарка ЄС відмовила у фінансуванні по грантовій програмі міст-побратимів шести польским містам, які оголосили себе “вільними від ЛГБТ”.