Сьогодні міжнародний день пам’яті транс*гендерних людей

0 139

У цей день шанують пам’ять транс*гендерних людей, які стали жертвами вбивств на грунті трансфобії та дискримінації. 

Щорічно проєкт Transrespect versus Transphobia Worldwide оприлюднює список транс*персон, які стали жертвами трансфобних вбивств. За 2020 рік було зафіксовано 350 вбивств на грунті ненависти та трансфобії. Загальна цифра за 12 років дії проєкту сягає 3664 зафіксованих смертей. Більшість вбивств сталося в Центральній та Південній Америці (287),  найбільше смертей в одній країні зафіксували у Бразилії – загалом 43% всіх таких смертей у світі (152 людини). Наступною стала Мексика – 57, тоді як в Сполучених Штатах Америки – 28 смертей.

За останні роки у світі спостерігається тривожна тенденція, яка свідчить про зростаючий рівень трансфобії та злочинів на ґрунті ненависті. Ситуацію погіршують і  карантинні обмеження, які викликано пандемією COVID-19. Для ЛГБТ+ спільноти погіршився доступ до медичних послуг і ліків,  безпеки пересування. У таких країнах, як Польща та Угорщина провладні представники(ці) консервативних та гомофобних рухів, користуючись карантинними обмеженнями,  просувають трансфобні та дискримінаційні законопроєкти. У США кампанія за захист прав людини зазначила, що 2020-й –  найжорстокіший рік для транс*спільноти. У Великобританії звіти про трансфобні злочини на ґрунті ненависті зросли в чотири рази. Це свідчить про погіршення ситуації з захистом прав людини у Європі та світі. Декілька днів назад Європейська комісія презентувала першу в історії ЄС стратегію щодо рівності ЛГБТ+ і повідомила, що розробляє план застосування  санкцій проти країн-членів, які не поважають права ЛГБТ+ спільнот.


Саме зараз підтримка транс*людей важлива як ніколи! 

20 листопада пройде всеукраїнська онлайн-акція до “Міжнародного дня пам’яті трансгендерних людей”, які загинули через трансфобію. Через карантинні обмеження організатор_ки з громадської організації Insight проводять акцію в форматі онлайн-заходу. Як долучитися до акції? Запали свічку 20.11 о 18:30 та залиш її в кадрі прямої zoom-трансляції на 20 хвилин на знак солідарності з тими, хто постраждав через чужу ненависть та неприйняття. Аби долучитися та отримати посилання на zoom-трансляцію організатор_ки просять  заповнити коротку форму реєстрації.  Приєднуйтесь до акції та висловіть солідарність з транс*спільнотою! 

 

Більше цікавого зі світу ЛГБТ+ та нашої організації – у телеграм каналі “Гей-альянс Україна”
Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.