Сьогодні стартує XIII міжнародний ЛГБТ+ кінофестиваль «Бок о Бок»

0 203

“Бок о Бок” – це щорічна міжнародна ЛГБТ+ подія, яка збирає навколо себе прихильників і прихильниць квір-кіно та мистецтва. Традиційно захід проходить восени у місті Санкт-Петербург та деяких регіонах Росії. Цьогорічні заходи пройдуть з 12 по 19 листопада в офлайн і онлайн форматах та складатимуться з показу 34 різножанрових фільмів із різних частин світу та інших заходів. Сьогодні ми познайомимо вас з фестивалем та його історією в контексті гомофобного законодавства та тиску з боку влади.

Трейлер XIII кінофестивалю «Бок о Бок»

Задум та концепція кінофестивалю

Кинофестиваль “Бок о Бок” сформувався у Росії на грунті світової тенденції до об’єднання та саморозвитку ЛГБТ+ спільнот. “Бок о Бок” позиціонує себе як доступний культурний ЛГБТ+ френдлі простір, мета якого – популяризувати культуру ЛГБТ+ спільнот, об’єднати суспільство у питаннях толерантного ставлення та боротьби з дискримінацією за ознаками СОГі. Девіз фестивалю – “Різна любов – рівні права”. Засновницею кінофестивалю є Менні де Гуеро, до оргкомітету входять Гюльнара Султанова, Марія Балганова та Ольга Ларіна.

Програма фестивалю складається з таких напрямків:

  • ігрове кіно, 
  • документальне кіно,
  • короткий метр.

Фестиваль має такі номінації:

  • кращий повнометражний фільм,
  • кращий документальний фільм,
  • кращий короткометражний документальний фільм,
  • кращий короткометражний ігровий фільм,
  • приз глядацьких симпатій.

До складу журі у різний час входили відомі міжнародні діячі, представники(ці) ЗМІ та інших ЛГБТ+ організацій та фестивалів.


Також під час фестивалю проводятся чисельні виставки, фотоконкурси, майстер-класи, презентації книг, концерти та інші культурні заходи – партнерська та волонтерська складова є невід’ємними його частинами. Серед відомих партнерів – чисельні європейські університети, Берлінський і Київський кінофестивалі, міжнародні й локальні ЗМІ та багато інших. 

Гомофобія, напади та тиск з боку влади

З початку існування кинофестиваль піддавався чисельним нападам та тиску з боку гомофобних, націоналістичних та радикально-релігійних угрупувань, які чинили тиск на місцеву владу та зривали проведення фестивалю на обраних майданчиках. Декілька разів організаторам(кам) доводилося проводити заходи у закритому форматі, змінювати локації та звертатися зі скаргами до правоохоронних органів. Одночасно організатори(ки) фестивалю виступали проти прийняття законів про заборону «пропаганди гомосексуалізму» в Росії, проводили відповідні інформаційні кампанії та заходи. 

Також фестиваль піддавався тиску з боку прокуратури та депутатів. Організаторів(ок) звинувачували в порушенні закону про “іноземних агентів” та згодом присудили великі суми штрафів. Але завдяки роботі керівництва фестивалю, активістів(ок), волонтерів(ок) та інших ініціативних, адвокаційних та правозахисних груп 30 серпня 2013 року уповноважений з прав людини Владімір Лукін через Конституційний та міський суд Санкт-Петербургу виправдав представників(ць) кінофестивалю.  

Як повідомляє fontanka.ru, у цьому році організаторів(ок) фестивалю знов викликали до прокуратури,  але навіть представники поліції погоджуються щодо абсурдності закликів опонентів фестивалю.

“Бок о Бок” –  2020

Цьогорічна програма складається з 34 фільмів, частину з яких буде презентовано на платформі Festival Scope та на сайті онлайн-кінотеатру “Бок о Бок”. Оффлайн частина проходить на петербурзькому майданчику «Пальма», де проходитимуть зустрічі з режисерами та режисерками фільмів і буде можливість поспілкуватись та подискутувати на актуальні теми. 

Головні теми фестивалю: квір-простір, життя ЛГБТ-людей старшого віку та транс*гендерні люди в медіа.

Серед кінострічок глядачам буде презентовано автобіографічну драму «Без образ» німецького режисера Фараз Шаріату, документальну картину Барбари Валльбраун «Життя і любов лесбійок в НДР», а також анімаційні фільми про ЛГБТ-голокост у нацистській Німеччині, квір-ідентичності та ВІЛ.


Також цьогорічний фестиваль презентує літературну збірку статей «Квір-простір: минуле, сьогодення та майбутнє», яка складається з історично-оглядових частин у контексті ЛГБТ-простору та прикладної частини, де розглядається досвід російських регіонів та пропонується перелік столичних френдлі-місць. Після фестивалю цю збірку можна буде придбати у книжкових магазинах.

Афіша цьогорічного фестивалю

Більше цікавого зі світу ЛГБТ+ спільнот та нашої організації у телеграм-каналі “Гей-альянс Україна”

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.