Огляд нового ЛГБТ+ серіалу «Я іду шукати»: життя ЛГБТ+ спільнот у Росії, ВІЛ, боротьба зі стереотипами у кіно
«Я іду шукати» — перший російський веб-серіал про історію життя закоханої гей-пари — Роми та Льоші. Автор_ки проєкту ставять на меті боротьбу зі стереотипами стосовно ЛГБТК+ спільнот та ВІЛ-інфікованих людей.
Сюжет
Сінопсис проекту: Рома Марутян вчиться на юриста, але не хоче бути юристом. Він повідомляє батькам, що ходить до інституту, а сам працює в піцерії; каже другу, що йому подобається Наташа, але це теж неправда. Одного разу він зустрічає Льошу, і все в його житті набуває сенсу: навчання, дружба, стосунки з родичами та друзями. Все в житті стає важливим з приходом любові.
У серіалі є ВІЛ-позитивний персонаж — двоюрідна сестра головного героя. Вона не є представницею ЛГБТК+ спільноти. Авторам серіалу важливо показати, що епідемія ВІЛ в Росії давно вийшла за межі груп ризику, і сати ВІЛ позитивною персоною можна навіть перебуваючи в гетеросексуальних узаконених стосунках.
Про проєкт
Над проєктом працювала некомерційна та незалежна група кінооднодумців «Фенси Продакшен». Режисер Андрій Феночкінін разом зі сценаристкою Лізою Симбірською минулого року випустили перші пілотні серії серіалу на YouTubе. «Це історія про прийняття себе та людей навколо, про любов і підтримку».
Що цікаво, серіал знятий на 50-міліметрову плівку одним кадром без штатива та монтажу. Зі слів авторів(ок), це дозволило ініціювати більш творчій процес на майданчику, зі своїми несподіванками та імпровізацією у кадрі. Акторів та акторок серіалу було набрано переважно з театральних гуртків.
Актори(ки) та керівники(ці) проекту про серіал, любов та ЛГБТ+ спільноту
Ліза Симбірська, сценаристка і продюсерка проєкту про те, як серіал відтворює нинішній стан справ у світі та чому серіал не можна вважати «фільмом про геїв»
«Взагалі, «Кіно про геїв» — це щось вже максимально архаїчне. Це як говорити, що «Вбити Білла» — це кіно про гетеросексуалів. Наше завдання — ламати стереотип, що прижився у Росії, що є звичайні люди та є геї, яким потрібні якісь особливі фільми, особливі книги, особливі клуби.
Це поділ є, але не від хорошого життя. Це не тому, що геї або лесбійки мріють відокремитися від решти світу, а тому, що їм доводиться йти в підпілля, уникаючи агресії. Наш серіал — про хлопця, закоханого студента з установкою в голові, що об’єкт його закоханості — неправильний. І ось він бореться з цими стереотипами всередині, а допомагають йому його родичі, друзі, випадкові зустрічні на вулицях Москви.
Цей сюжет можна переказати інакше: хлопець погладшав і думає, що більше негарний; у дівчини екзема і вона комплексує; жінка постаріла і не може більше зустрічатися з чоловіками. Візьміть будь-який стереотип, насаджений нам багаторічною історією розвитку суспільства і покладіть його на цей сюжет. Вийде серіал “Я йду шукати” ».
Лія Латипова, яка зіграла в серіалі Наташу
«Я не хочу миритися з байдужістю. У всіх сферах і на всіх рівнях, на рівні держави, родини, в дружніх і партнерських відносинах та просто до навколишнього світу в цілому. Думаю, якщо дозволити собі бути небайдужим, то оточення може відкритися з іншого боку».
Pavel Milen Kin, який виконав роль Гриші у серіалі— про те, чому не вчать у школі та інституті, а варто було б
«Любити там не вчать. Любити себе, роботу, свою професію, свою маму, своє життя. Х ** ви що зробите без любові, ось що я скажу ».
Хештег #яидуискатьсериал
Автори(ки) закликають розповісти власну історію прийняття під хештегом #яидуискатьсериал у Фейсбуці: від зовнішності до ідентичності, від любові до ненависті. “Нумо більше говорити про свої почуття й прийняття себе та світу навколо! “