Сьогодні у світі відзначають День прав людини

0 104

Саме 10 грудня 1948-го року Генеральною Асамблеєю ООН було прийнято Загальну декларацію прав людини – перший міжнародний документ, який узагальнює права і свободи людини. У розробці документу брали участь понад 50 держав. Згідно Декларації, кожна людина має рівні права, які не залежать від національних, мовних, релігійних, расових та інших особливостей.

Всі люди  рівні  перед  законом і мають право,  без будь-якої  різниці,  на рівний їх захист законом.  Усі люди  мають  право  на  рівний  захист від якої б то не було дискримінації,  що порушує цю  Декларацію,  і від якого  б  то  не  було  підбурювання  до  такої  дискримінації.” – стаття 7  Загальної декларації прав людини.

У цей день міжнародна спільнота закликає до підтримки та захисту прав людини

Під час пандемії COVID-19 багато людей у різних країнах зазнають тих чи інших утисків та дискримінації. В останні роки у країнах Європейського Союзу зростає рівень дискримінації та кількість нападів на представників(-ць) ЛГБТ+ спільнот. Європейська Комісія повідомляє, що у 2019 році понад 43% ЛГБТ+ людей у ЄС стикалися з дискримінацією. З метою покращення ситуації, комісія презентувала п’ятирічну Стратегію захисту прав ЛГБТ+ спільнот, яка має охопити всі країни Європейського Союзу.

Всеукраїнська громадська організація “Гей-альянс Україна” виступає проти будь-яких форм дискримінації та насилля

Ми закликаємо українок та українців підтримувати та дотримуватись положень Загальної декларації прав людини. Ми живемо у непростий час – як для України, так і для світу в цілому. У 2020 році ми зіткнулись з викликами, які стали новими і складними для всіх нас. Тим не менш, складні умови не є приводом для ігнорування урядами прав людини. Нагадаємо, Україною не впроваджено, у повній мірі, план дій щодо боротьби з дискримінацією і провалено план впровадження Національної стратегії у сфері прав людини. Це означає, що громадськість та активісти(-ки) мають бути пильними та вимагати від держави дотримання взятих на себе обіцянок та обов’язків.

Більше цікавого зі світу ЛГБТ+ та нашої організації у телеграм-каналі ВГО “Гей-альянс Україна”
Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.