Трансгендерна жінка та активістка Анастасія Єва Домані балотується до Київської міськради

0 699

12 жовтня Анастасія Єва Домані повідомила у своєму Facebook, що балотується на виборчому окрузі №8 Печерського району Києва від політичної партії “Демократична сокира” в рамках місцевих виборів – 2020 в Україні. Якщо партія, яку вона представляє, перетне 5% бар’єр, Настя може пройти до Київської Міської Ради.

“Балотування в Києві — це логічний крок для мене як корінний киянки, яка понад 40 років живе в столиці. Крім цього я, напевно, перша трансгендерна жінка в Україні, що виявила бажання брати участь в якості кандидатки на виборах, і хотілося б власним прикладом показати транс*людям наші високі можливості та амбіції” – каже Анастасія. 

Трохи біографії

Домані Анастасія Єва Василівна народилася в 1979 році у Києві. Зі студентських років відчувала те, що знаходиться не у своєму тілі. Попри тиск з боку оточення, Настя переодягалась, робила макіяж та фотосесії з метою зрозуміти себе. Згодом у її житті з’явились люди, серед яких були представники(ці) ЛГБТ-спільноти, які підтримували та поважали її, разом обговорюючи проблеми стереотипів та дискримінації в суспільстві. У 2016 році Настя почала замісну гормональну терапію. Анастасія має дружину та дочку, разом з якими проходить шлях підтримки та адаптації. Детальніше ознайомитися з біографією Анастасії ви можете у її інтерв’ю для womo.ua.

Діяльність

Анастасія активно займається просвітницькою діяльністю, активізмом та волонтерством. Вивчає проблеми, з якими стикаються трансгендерні люди та інші представники ЛГБТ, виступає за скасування класифікації трансгендерності як медичного розладу, консультує трансгендерних чоловіків і жінок з питань зміни статі. Актуалізує проблему гендерної рівності, стереотипів та маркерів, з якими стикаються жінки у побуті та суспільстві.

Була волонтеркою в громадських організаціях  Fundacja Trans-Fuzja“,  ELC Eurocentralasian Lesbian Community” та правозахисної Amnesty International Ukraine“. Анастасія працювала координаторкою по роботі зі трансгендерною спільнотою громадської організації «Інсайт», в оргкомітеті Національна ЛГБТІ-конференція України та KyivPride. Працювала у Транс Коалиция на постсоветском пространстве“. Зараз Анастасія є виконавчою директоркою громадської організації Cohort NGO/Когорта ГО, яку заснувала у цьому році.  

Виборча програма 

Разом з просвітницькою діяльністю, в Київраді Анастасія планує зосередити увагу на екологічних та урбаністичних  реформах міста (це контроль за викидами токсичних речовин, очищення водойм, побудова великих муніципальних паркінгів та облаштування безбар’єрного простору в міській інфраструктурі). 15 жовтня Анастасія провела зустріч з представниками ОБСЄ, які займаються моніторингом виборчої кампанії, де вони разом обговорили нюанси балотування трансгендерних людей в місцеві органи влади.

Більше цікавого зі світу ЛГБТ+ спільноти та нашої організації читайте у нашому телеграм-каналі ВГО “Гей-альянс Україна”.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.