У Катарі дозволили прайд-символіку під час чемпіонату світу з футболу 2022. Чи допоможе це ЛГБТ+ спільноті?

0 226

Напередодні стало відомо, що веселкові прапори та іншу прайд-символіку буде дозволено на футбольних стадіонах попри те, що законодавство цієї арабської країни криміналізує гомосексуальні відносини позбавленням волі до трьох років. У 2010 році Катар було оголошено господарем майбутнього Чемпіонату світу з футболу, який має відбутися в 2022 році. Але чи покращить це права ЛГБТ+ в цієї країні? Читайте у нашому матеріалі. 

Катар і права ЛГБТ+

Гомосексуальність в цій арабській країні, як і в більшості інших, є незаконною. Представники та представниці ЛГБТ+ спільнот в Катарі зазнають переслідувань та погроз позбавлення волі, влада не визнає одностатеві шлюби, цивільні союзи або домашні партнерства, гей-секс карається тюремним ув’язненням на строк до трьох років або смертною карою для мусульман – за законами шаріату. За позашлюбні відносини, в деяких випадках, загрожує страта. В Катарі відсутні державні соціальні служби, які б підтримували гомосексуальних людей.

Чемпіонат світу та загрози гомофобії

Ще 10 років тому колишній президент ФІФА Сепп Блаттер заявив, що ЛГБТ+ шанувальники мають утримуватися від сексуальних відносин у такій гомофобній країні, як Катар.

“Я б сказав, що люди повинні утримуватися від будь-яких сексуальних дій. Ми [ФІФА] не хочемо ніякої дискримінації. Ми хочемо відкрити цю гру для всіх і відкрити її для всіх культур, і це те, що ми робимо в 2022 році”. 

Ці слова викликали обурення з боку ЛГБТ+ спільнот та представників(-ць) футбольних клубів й асоціацій. Колишній президент вибачився за свої висловлювання щодо ЛГБТ+ шанувальників(-ць), які відвідуватимуть Чемпіонат світу 2022 року. Напередодні стало відомо, що Катар погодився дотримуватися правила ФІФА щодо толерантного та інклюзивного ставлення, але правдивість ціх обіцянок викликає сумніви з боку правозахісників(-ць): консервативний релігійний кодекс суперечить базовій позиції ФІФА стосовно гомофобії. Влада Катару вже заявила, що очікує поваги до їхньої культури з боку відвідувачів чемпіонату у 2022 році. 

«У нас  консервативна, але гостинна країна», – повідомляє один з політиків Катару. Ми розуміємо різницю у культурах та  віруваннях людей, і очікуємо, що люди поважатимуть нашу культуру.»

Чи допоможе це ЛГБТ+ спільнотам?

Кріс Паурос, член консультативної ради Англійської футбольної асоціації, заявив,  що дозволити прапори Прайду на Чемпіонаті світу з футболу 2022 р. – це “лише прикраса” ситуації, коли ЛГБТ+ в Катарі все ще переслідують за законом.

«Для нас чудово, що ми можемо піти й поставити прапори на стадіоні, і це класно під час чемпіонату світу. Врешті-решт ми робимо цю роботу тому, що хочемо переконатись: кожна людина може бути вільною та бути тим, ким вона є. Але  якщо ти живеш у Катарі і не можеш бути вільним, то це просто схоже на “прикраси”. – Кріс Паурос.

ЛГБТ+ активісти та активістки хочуть, щоб Катар змінив гомофобне й дискримінаційне законодавство, але як саме влада цієї країни зустрічатиме гостей з усього світу – поки що залишається лише гадати.

 

Більше цікавого зі світу ЛГБТ+ та нашої організації у телеграм-каналі “Гей-альянс Україна”
Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.