У Росії двом викраденим геям загрожує до 15 років позбавлення волі: огляд ситуації

0 241

4 лютого у Нижньому Новгороді (Росія) співробітниками поліції було затримано двох хлопців. ЗМІ повідомляють, що їх примусово доставили у Чечню, де під тиском змусили зізнатися у “злочинах”, за які їм загрожує до 15 років позбавлення волі.  Детальніше про ситуацію – у нашому огляді. 

Що зараз відомо?

20 липня 2020 року  “Российская ЛГБТ-сеть” допомогла Салеху Магамадову та Ізмаїлу Ісаєву виїхати з Чеченської Республіки і переїхати до Нижнього Новгороду. Як повідомляють ЗМІ, на батьківщині підлітків затримали за модерування опозиційного Telegram-каналу «Osal Nakh 95». За інформацією активіст_ок, підлітків катували та принижували, а пізніше змусили їх записати у соціальних мережах відео з вибаченнями.

“Как следует из объяснений Магамадова и Исаева адвокату, оба были впервые задержаны в апреле 2020 и содержались в полку ППСП (полк патрульно постовой службы полиции) №6 имени Ахмата-Хаджи Кадырова. Их незаконное удержание было связано с их участием в качестве модераторов в оппозиционном телеграм-канале Osal Nakh 95”. После того, как Магамадов и Исаев подверглись пыткам и унижениям, видео с их извинениями были опубликованы в сети Интернет“.

4 лютого 2021 р. правозахисна організація повідомила про затримання робітниками поліції двух хлопців, Салеха Магамадова і Ісмаїла Ісаєва, коли вони знаходились у власній квартирі. Один з молодиків зателефонував в організацію з проханням про допомогу. На місце подій прибув адвокат, який повідомив про сліди погрому у квартирі та отриману від поліції інформацію про те, що молодиків везуть до Чечні.

 5 лютого 2021 р. у ЗМІ повідомили, що наступного дня після зникнення хлопців адвокат приїхав у Чечню де дізнався від співробітників поліції, що юнаків мають привести на допит та їхнє місцеперебування на той час невідоме. Адвокат Немов заявив, що “їх навмисне приховують і, можливо, чинять тиск, щоб вони відмовилися від адвокатських послуг».

6-7 лютого 2021 року стало відомо, що під час допиту адвоката не допустили до хлопців, та після цього хлопців примусово вивезли в іншу частину Чечні. Потім стало відомо, що, за версією силовиків, затримані підлітки “передавали продукти бойовику Рустаму Борчашвілі, якого вбили восени 2020 року”. На батька хлопців силовики чинили тиск та погрожували шантажем. 

“Співробітники поліції чинили на батька тиск, шантажували життям його синів. У  розмові  з ним вони сказали, що “в будь-якому випадку посадять його синів”.

9 лютого 2021 року, за відсутності адвоката та батьків молодиків, суд Урус-Мартана обрав хлопцям запобіжний захід у формі взяття під варту в СІЗО на два місяці.

20 лютого 2021 року “Российская ЛГБТ-сеть” повідомила, що Верховний Суд Чеченської Республіки розглянув апеляцію і залишив в силі рішення суду першої інстанції щодо Салеха Магамадова.

Вже 24 лютого 2021 року ЗМІ поширили інформацію, що Верховний суд Чечні визнав законним арешт на два місяці місцевих жителів Салеха Магамадова і Ісмаїла Ісаєва, а також інформацію про те, що юнаків звинувачують в постачанні продуктів незаконному збройному формуванню. Хлопцям загрожує до 15 років ув’язнення.

Позиція правозахисної організації “Российская ЛГБТ-сеть” станом на 24 лютого 2021 року

Вероніка Лапіна (правозахісниця, “Российская ЛГБТ-сеть”) коментує ситуацію:

“Зараз ми можемо стверджувати, що Росія не виконала своїх зобов’язань, як мінімум, в частині допуску незалежних адвокатів і медиків до Салеха та Ізмаїла: у нас немає ніякої інформації про те, що дійсно незалежні медики оглянули Салеха та Ісмаїла. Також нам нічого невідомо про правові підстави затримання Салеха та Ісмаїла в Нижньому Новгороді. Батько хлопців, пан Ісаєв, розповів мені, що бачив сліди від пластикових наручників на зап’ястях Салеха та Ісмаїла, а також що у них відібрали паспорти.”

Більше цікавого зі світу ЛГБТ+ та нашої організації у телеграм-каналі “Гей-альянс Україна”
Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.