У Тбілісі відбулися сутички після скасованого ЛГБТ-прайду

0 262

Причини скасування маршу

5 липня 2021 року у столиці Грузії був запланований “Марш гідності”, який мав завершити Прайд тиждень.

Організатори “Тбілісі прайд”, незважаючи на низку заходів, які відбулися протягом тижня та пройшли відносно безпечно, від вуличної правозахисної акції відмовились задля безпеки учасників. Основною причиною стало побоювання щодо неналежного виконання своїх обов’язків представниками МВС. Активісти заявили: 

“У нас немає очікувань того, що МВС адекватно виконає свої зобов’язання, адже бачимо, що поліцейські не реагують на факти насильства…Влада не те, що не змогла забезпечити безпеку квір-спільноти і наших прихильників, а й активними діями завадила нам використовувати право на зібрання. Ми не можемо вийти на вулицю, повну ґвалтівників, яких підтримує влада, патріархія і проросійські сили і ризикувати життям людей.” 

У зриві маршу активісти звинуватили грузинську владу, духовенство та проросійські сили.

Прем’єр міністер Грузії Іраклі Гарібашвілі у своєму зверненні сказав, що вважає “недоцільним проведення запланованого заходу”, чим підтвердив побоювання організаторів щодо неналежної роботи поліції під час заходу.

Проти “Маршу гідності” виступила і грузинська православна церква, заявивши, що для неї неприйнятною є “спроба нав’язати переродження”, через що здійснюють насилля та порушують права абсолютної більшості громадян країни.

Погрози зірвати ходу були також з боку ультраконсервативних груп.

Однак, не зважаючи на скасування маршу, сотні агресивно налаштованих супротивників прайду вийшли на вулиці Тбілісі з протестом проти запланованого на вечір 5 липня маршу.

За словами грузинських ЗМІ, противники ходи вломилися в офіс організації “Тбілісі прайд”. Під час акції радикалів було травмовано близько 50 журналістів.

До вечора тривало “сафарі” на геїв і чоловіків з неформальним виглядом. Відомо про не менш як 10 потерпілих.

“Мовчазний мітинг”

6 липня лідер опозиційної партії “Гірчі – більше свободи” Зураб Джапарідзе оголосив акцію, щоб підтримати постраждалих під час заворушень напередодні.

На своїй сторінц у Facebook вiн написав:

«Ми можемо сперечатися, якими мають бути податки, система освіти, яка партія краща. Але я звертаюся до людей, з якими ми згодні щодо елементарних речей: не можна цілим натовпом бити беззахисних; не можна бити жінок; не можна бити дитину за татуювання, довге волосся або сережки; не можна кидатися на туриста через те, що його зовнішність не подобається; не можна натовпом ганятися і бити журналістів та операторів».

Спочатку перед будівлею парламенту відбулася «мовчазна акція», на якій зібралися представники опозиційних партій, неурядових організацій та ЛГБТ-спільнота міста. За даними останніх, підтримати акцію прийшло понад 5000 людей.

Водночас неподалік зібралися противники “Маршу гідності”. Вони намагалися прорвати кордон поліції, щоб дістатися до будівлі парламенту, де учасники та учасниці акції уже розгорнули веселковий прапор і пустили дим.

У ході сутички правоохоронці затримали близько десятка нападників, декілька осіб, якіприйшли підтримати “Мовчазний мітинг”, постраждало.

Президент Грузії Саломе Зурабішвілі осудила події та прояв насилля через відмінності в поглядах чи гендерній ідентичності:

«Насилля недопустиме. Я засуджую сьогоднішні події і будь-які форми насилля через відмінності в ідеях чи гендерній ідентичності. Кожен має конституційне право висловлювати свою думку. Я закликаю усіх діяти в рамках Конституції та не провокувати насилля радикальними діями.»

Більше цікавого зі світу ЛГБТ+ та нашої організації – в телеграм-каналі “Гей-альянс Україна”

 

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.