Масовий протест в Тбілісі з вимогою відставки уряду через смерть журналіста

0 200

11 липня біля будівлі парламенту в Тбілісі  розпочалась нова акція протесту.

Причиною стала смерть оператора телекомпанії “Пірвелі” Лексо Лашкарава, який був жорстоко побитий противниками ЛГБТ+ спільноти 5 липня.

До вчорашньої акції під назвою “Система вбиває! Виходять за життя” приєдналися журналісти, правозахисники, політики та ті громадяни, які не погоджуються із діями влади та вимагають нести відповідальність за постраждалих журналістів і представників ЛГБТ+ під час нещодавніх заворушень. 

Активісти вимагають відставки уряду на чолі з прем’єр-міністром Грузії Іраклієм Гарібашвілі. Владу звинувачують у тому, що вона не змогла забезпечити належний рівень захисту громадян під час акцій протесту, через що постраждали десятки осіб.

На ці події відреагували представники Європейського Союзу та США. 

Посол ЄС в Грузії Карл Харцель після смерті телеоператора Лексо Лашкарава виступив із заявою, в якій виразив глибоке співчуття сім’ї, друзям і колегам журналіста. У заяві також нагадав, що в ЄС чекають на розслідування причини його смерті. 

Посольство США в Грузії також виступило із заявою на свой сторінці у Facebook, в якій закликали притягнути до відповідальності усіх причетних до нападу на мирних громадян і журналістів під час протестних акцій 5-6 липня:

“Арешт кількох людей в зв’язку з нападом на Лексо — перший позитивний крок до справедливості. Безпека кожного грузинського журналіста і довіра до демократії в Грузії вимагають, щоб кожна людина, яка напала на мирних громадян і журналістів 5 і 6 липня або підбурювала до насильства, була б ідентифікована, заарештована і притягнута до відповідальності. Ми закликаємо до спокою і припинення насильства, яке вже призвело до трагічної загибелі однієї людини”.

Прем’єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі у своєму дописі у Facebook також висловив співчуття сім’ї та родині Лексо Лашкарава та повідомив про початок розслідування справи та повідомлення усіх деталей громадськості в найкоротші терміни.  

У відповідь на масштабну акцію протесту, що розпочалась 11 липня, прем’єр-міністр Грузії Іраклій Гарабашвілі у своєму зверненні заявив, що не збирається йти у відставку і назвав події “невдалою змовою проти держави”:

“Природно, це чергова невдала змова проти держави. Змова, спланована антидержавними і антицерковними силами, провалилася і ніколи не відбудеться в нашій країні”.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.