Угорщина планує заборонити усиновлення дітей одностатевими парами та запровадити “християнські гендерні ролі”

0 162

11 листопада стало відомо, що уряд Угорщини підготував законопроект, який запроваджує вимогу, згідно якої усиновлення дітей стане можливим лише для сімейних пар, а самотнім людям – лише за спеціальним дозволом відповідного міністра. Уряд визнаватиме “сім’єю” тільки ті пари,  де   “мати – жінка, а батько – чоловік”. На практиці це означатиме, що одностатеві пари не матимуть можливості усиновити або удочерити дитину, тому що неможливо юридично оформити шлюб. Раніше усиновлення було можливим, якщо один із партнерів(ок) подав заяву самостійно.

Цей законопроект подали у ніч проти 10 листопада, перед локдауном, який передбачає жорсткі обмеження масових заходів у зв’язку з пандемією СOVID-19, і представники(ці) ЛГБТ-спільноти Угорщини вбачають в цьому свідому провокацію. 

Також 10 листопада уряд прем’єр-міністра Віктора Орбана запропонував конституційну поправку,  яка вимагає виховання дітей з християнською інтерпретацією гендерних ролей.

Нагадаємо, що 19 травня парламент Угорщини 133 голосами «За» прийняв законопроект, який забороняє змінювати інформацію щодо статі, яку вказано у свідоцтві при народженні. Цей законопроект також знайшов негативний відгук в угорській транс*спільноті.

Згідно дослідження Агенції ЄС з питань прав людини (FRA) за 2019 рік, Угорщина займає перші місця серед показників дискримінації на ґрунті ненависті до ЛГБТ.

ВГО “Гей-альянс Україна” виступає проти заходів, направлених на обмеження та дискримінацію прав представників та представниць ЛГБТ+ спільнот.

 

Більше цікавого зі світу ЛГБТ+ та нашої організації у телеграм-каналі “Гей-альянс Україна”
Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.