Уряд Велкобританії спростив процедуру донорства крові для геїв, бісексуалів та ЧСЧ

0 100

Уряд Великобританії скасував довічну заборону на здачу крові чоловіками, які мали секс із чоловіками (ЧСЧ). Відтепер, з 2021 року чоловіки, які перебувають у довготривалих стосунках, можуть здавати кров у будь-який час. Детальніше про політику Великобританії стосовно донорства та ЧСЧ –  у нашому матеріалі.

Трохи історії

Починаючи з 1985 року, у Великобританії діяла довічна заборона на здачу крові чоловіками, які мають секс  із чоловіками. Після кризи СНІДу ці правила було запроваджено в багатьох країнах, і медичні установи стверджували, що ЛГБТ+ частіше за інших інфікуються через секс. Але, згідно статистичних даних за останні десятиліття зрозуміло, що це лише стереотип. Представники(-ці) ЛГБТ+ та правозахисних організацій неодноразово критикували уряд за відверто гомофобну політику. Реформи почалися у 2011 році, коли гомосексуалам дозволили здавати кров “після року утримання від сексу”. У 2017 році цей термін скоротили до трьох місяців.  

Що зараз? 

14 грудня уряд Великобританії переглянув цю заборону, дозволивши з 2021 року гомо-, бісексуальним та іншим ЧСЧ, які перебувають у довготривалих стосунках (тобто, мали одного партнера впродовж трьох місяців і більше), здавати кров у будь-який час. Але решті ЧСЧ все одно доведеться утримуватися від сексу впродовж трьох місяців перед тим, як здати кров. Відтепер від донорів не вимагатимуть інформації про статеві стосунки з чоловіками та інших сексуальних форм поведінки з підвищеним ризиком (хімічний секс та інші). Це дозволить зробити донорство крові гендерно-нейтральним та більш інклюзивним, пояснює Національна служба охорони здоровя Великобрітанії. 

«Пацієнти покладаються на щедрість та альтруїзм донорів за свою рятівну кров. Ми пишаємося тим, що маємо найбезпечніше донорство в світі, і я радий, що ці нові зміни у відборі донорів збережуть донорство настільки ж безпечним. Ми вітаємо рішення уряду повністю прийняти рекомендації FAIR. Ми продовжуватимемо співпрацювати та слухати представників ЛГБТ+, пацієнтів та нинішніх донорів, щоб до літа 2021 року, коли ми внесемо ці зміни, переконатись, що наш процес отримання точної інформації від донорів про їхню сексуальну поведінку є всеосяжним та добре виконаним”. – Су Брейлсфорд, заступник медичного директора NHS з питань крові та трансплантації та завідувач FAIR.

Більше цікавого зі світу ЛГБТ+ та нашої організації у телеграм-каналі “Гей-альянс Україна”

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.