В США вбито двух транс*гендерних людей: зростання трансфобії, мультидискримінація та проблеми роботи поліції

0 120

За минулий рік в світі було зафіксовано 350 вбивств на грунті ненависти та трансфобії. Минулого тижня стало відомо про вбивство двух транс*гендерних людей, що стало першим із зареєстрованих випадків насильницької смерті транс*людей у США в 2021 році. Подробиці читайте у нашому матеріалі. 

На початку січня стало відомо про вбивство транс*гендерної жінки Tyianna “Davarea” Alexander у Чикаго та транс*гендерного чоловіка  Samuel Edmund Damián Valentín у Пуерто-Ріко. 

Вбивство у Чикаго

За даними поліції, 6 січня в Чикаго злочинець відкрив вогонь з автомобіля, у результаті чого 28-річна транс*жінка Tyianna “Davarea” Alexander отримала вогнепальне поранення в голову і померла на місці, а чоловіка, який її супроводжував, було поранено, але згодом він помер у лікарні. Tyianna “Davarea” Alexander – вже друга афроамериканська транс*персона, вбита у Чикаго за останній місяць.

Вбивство у Пуерто-Ріко 

16 січня у Пуерто-Ріко було знайдено труп  транс*гендерного чоловіка Samuel Edmund Damián Valentín з чисельними вогнепальними пораненнями. Поліція почала розслідування обставин злочину, але транс*чоловіка спочатку було ідентифіковано поліцією як жінку попри те, що він був транс*чоловіком, і на виправлення цієї помилки знадобився певний час. Справа в тім, що поліція не ідентифікує злочини проти ЛГБТ як такі, пишучи про звичайний напад.

Мультидискримінація та проблеми в роботі з поліцією 

Однією з важливих проблем у ЛГБТ+ спільноті є прояви так званої мультидискримінації. Представники і представниці спільнот все частіше стикаються з проявами ворожнечі, расизму та дискримінації за ознаками СОГІ.


  «Рік тільки почався, а гнів і біль, які наша країна недавно зазнала у результаті панування білих, поглиблюються трансфобією, яка занадто часто є основою насильницьких методів, за допомогою яких у нас забирають наших членів громад. Моя єдина надія полягає у тому, що наше співтовариство зобов’язується зробити так, щоб чорні життя мали значення, в тому числі чорні транс-життя, найближчим часом» – повідомляє виконавчий директор NBJC (National Black Justice Coalition) Девід Джонс.

Також одним з ускладнюючих факторів у розслідуванні злочинів на ґрунті ворожнечі і дискримінації є фіксування та ідентифікування таких злочинів як нападів на представників та представниць ЛГБТ+ спільнот. Активіст Педро Хуліо Серрано з Пуерто-Ріко  повідомляє: «Одна з найсерйозніших проблем, з якими ми стикаємося з поліцією і Міністерством юстиції, полягає в тому, що вони не ідентифікують ЛГБТТІК+ людей в своїх звітах про інциденти. Поліція не дотримуються протоколів, і навіть здається, що вони навмисно ігнорують та мінімізують серйозну проблему гомофобного і трансфобного насильства».

Зростаючий рівень трансфобії та злочинів на ґрунті ненависті у світі

Нагадаємо, що за останні роки в світі спостерігається тривожна тенденція, яка свідчить про зростаючий рівень трансфобії та злочинів на ґрунті ненависті.  За 12 років дії правозахисного проєкту “Transrespect versus Transphobia Worldwide”  загальна цифра сягає 3664 зафіксованих смертей. Більшість вбивств сталося в Центральній та Південній Америці (287),  найбільше смертей в одній країні зафіксували у Бразилії – загалом 43% всіх таких смертей у світі (152 людини). Наступною стала Мексика – 57, тоді як в Сполучених Штатах Америки – 28 смертей.

За 2020 рік було зафіксовано 350 вбивств на грунті ненависти та трансфобії. 

 

Більше цікавого зі світу ЛГБТ+ та нашої організації у телеграм каналі “Гей-альянс Україна”
Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.