Відтепер у Норвегії посилено кримінальну відповідальність за висловлювання ворожнечі за ознаками сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності

0 151

Парламент Норвегії розширив кримінальний кодекс країни, який захищає геїв і лесбійок з 1981 року, заборонивши висловлювання ворожнечі також і проти транс*персон. Тепер особам, винним у мові ворожнечі, за приватні зауваження загрожує штраф або тюрма до одного року, а за публічні коментарі – максимум три роки ув’язнення. Законопроект було ухвалено в другому читанні без голосування.

“Я насправді відчула полегшення, оскільки (відсутність правового захисту) вже багато-багато років є проблемою для транс*людей”, – каже Бірна Рорслет, віце-президент Асоціації трансгендерних людей Норвегії.

Що саме змінилось? 

Поправки заборонили дискримінацію на основі “гендерної ідентичності або гендерного вираження” та замінили термін “гомосексуальна орієнтація” на “сексуальна орієнтація”, тобто бісексуал_ки, а також лесбійки та геї будуть також захищені від мови ворожнечі та дискримінації. Відповідно до кримінального кодексу, люди, які звинувачуються у вчиненні насильницьких злочинів, можуть отримувати більш суворі покарання, якщо суддя вирішить, що їхні дії були мотивовані гендерною або сексуальною орієнтацією жертв.  Противники закону стверджували, що він може криміналізувати свободу слова.

На теперішній момент у Норвегії одностатеві пари мають ті ж права, що й гетеросексуальні сім’ї – в тому числі, право на вінчання у церкві, усиновлення дітей та індуковану вагітність.

Більше цікавого зі світу ЛГБТ+ та нашої організації в телеграм-каналі “Гей-альянс Україна”
Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.