Вітаємо з днем камінгаута!

0 242

Щорічно ЛГБТ+ спільнота та союзники відзначають цей день по всьому світу. Чому це важливо? Що таке Аутінг? З якими стереотипами треба боротися? Читайте у нашому матеріалі.

День камінг-ауту

Національний день камінг-ауту 11 жовтня щорічно відзначається представниками ЛГБТ+ спільноти та їхніми союзниками. Мета події   знайомство оточуючих  з ЛГБТ-спільнотою та рухом за рівні права.

 

Що таке камінг-аут?

Камінг-аут (coming out. – англ.) Буквально походить від “Coming out of the closet”, тобто “вийти з шафи”. Людина, яка робить камінг-аут, публічно заявляє про власну гомосексуальну чи бісексуальну орієнтацію або небінарну гендерну ідентичність.

 

Історія

У 1988 році за участю доктора Роберта Ейхберґа та активістки Джин О’Ліріцей 11 жовтня офіційно затвердили як “Національний день камінг-ауту”.  Історія відзначення Дня камінг-ауту розпочалася 11 жовтня 1989 року в США, коли понад півмільйона людей пройшли вулицями Вашингтону, вимагаючи рівності прав для ЛГБТ-спільноти. Пізніше цю  ініціативу підтримали інші країни світу.

 

Чому це важливо?

Камінг-аут важлива складова боротьби зі стигматизацією ЛГБТ-спільноти. Він дозволяє тому, хто “виходить зі шафи”, позбутися постійної напруги через необхідність ховатися, відчути себе комфортніше через прийняти себе таким, яким він є.

 

Видимість — це крок до легітимності та прийняття

Людина, яка робить камінг-аут, зазначає, що він/вона повноцінний представник суспільства, тим самим привертаючи увагу до проблем людей, які з різних причин приховують власну гендерну ідентичність або сексуальну орієнтацію від оточуючих, що деструктивно впливає на її життя. Тому в цей день ЛГБТ+ активісти(ки) по всьому світу зазначають, що безпека самоідентифікації та прийняття людини в суспільстві — важлива складова боротьби за рівні права.

 

Боротьба зі стереотипами

Багато поганих стереотипів зникло через поширення видимості ЛГБТ+ людей у ​​суспільстві: відкритість прискорює викорінення шкідливих стереотипів та упереджень, які досі існують у суспільстві.

 

Камінг-аут — це особистий вибір

Серед ЛГБТ-спільноти є безліч тих, хто боїться розкрити власну сексуальну орієнтацію або гендерну ідентичність через острах втратити житло, сім’ю чи роботу. Тому перед тим, як робити камінг-аут, важливо зважити всі ризики та пам’ятати про важливість власної безпеки.

 

Аутінг або чому це погано

Аутінг — це поширення інформації про сексуальну орієнтацію або гендерну ідентичність людини проти його/її волі. Такі дії можуть негативно вплинути на життя людини, або навіть зруйнувати її. Важливо пам’ятати, що камінг-аут це особисте право людини, і ніхто не має права маніпулювати цим.

 

Ще раз вітаємо всіх з днем камінг-ауту!

Камінг-аут для кожного представника(ці) ЛГБТ+ спільноти важлива частина життя. Ми лише хочемо, щоб нас почули та поважали. Ми хочемо, щоб нас розглядали як рівних. Для тих, хто ще вагається в думках робити чи не робити камінг-аут, говоримо: “Виходьте, коли будете готові”. Життя насправді стає кращим, якщо людина “виходить зі шафи”, але спочатку ви маєте потурбуватися про власну безпеку. Якщо ви живете з гомофобною родиною, або ваш роботодавець може звільнити вас будьте обережні. Тільки ви знаєте, коли саме для вас настане найкращий час. 

 

Більше цікавого зі світу ЛГБТ-спільноти та нашої організації в нашому телеграм-каналі ВГО “Гей-альянс Україна”.

 

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.