Єврокомісія розпочала процедуру проти Угорщини та Польщі через дискримінацію ЛГБТ+

0 184

15 липня Європейська комісія розпочала юридичний процес притягнення Угорщини та Польщі до відповідальності за недотримання прав людини.Також мова йде і про прийняті нещодавно в цих країнах рішення, які дискримінують ЛГБТ+ спільноту.

На початку заяви Голова Єврокомісії Урсула фон дер Лейен зазначила , що Європа не допустить утиску права людини через будь-які вподобання чи переконання:

 

“Європа ніколи не дозволить стигматизувати частини нашого суспільства: чи то через любов до когось, чи через вік, етнічну приналежність, політичні думки чи релігійні переконання”.

Було також зазначено, що рівність і повага до гідності та прав людини є основними цінностями ЄС, які закріплені в статті 2 Договору про ЄС. І Європейський Союз зробить усе, щоб захистити ці цінності.

Єврокомісія звинувачує Угорщину та Польщу в порушенні 2 статті цього Договору. 

Нагадаємо, що Угорщина нещодавно прийняла закон про заборону “пропаганди гомосексуальності та трансгендерності” серед дітей. 

ЄК вказує, що цей закон дотично порушує деякі європейські директиви, зокрема про аудіовізуальні медіапослуги та електронну комерцію, а також положення Угоди про ЄС щодо вільного надання послуг і вільного пересування товарів.

Польща ж останніми роками послідовно обмежувала права ЛГБТ+ спільноти, зокрема забороною гомосексуальним парам усиновлювати дітей чи будь-яким особам юридично змінювати стать.

ЄК вважає, що польська влада також неналежно відреагувала на створення “зон, вільних від ЛГБТ-ідеології”, що були нещодавно прийняті деякими регіонами та муніципалітетами.  

Після запуску юридичної процедури в Угорщини та Польщі буде два місяці, щоб відповісти на висунуті Єврокомісією звинувачення. Якщо ці країни не дадуть відповідь у встановлений термін, справа може дійти до позова в Суд ЄС.

Більше цікавого зі світу ЛГБТ+ та нашої організації – в телеграм-каналі “Гей-альянс Україна”

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.