25 річчя святкує перший український гей-журнал «Один з нас» (ОзН)

0 393

Безумовно, це визначна подія для ЛГБТ+ спільнот в Україні. Історію та культуру ком’юніті зібрано на тисячах сторінок “Один з нас”. Ми підготували огляд всіх обкладинок журналу за часи його існування та трішки історії про нього. Детальніше – читайте за посиланням. 

Про журнал

«Один з нас» – перший в Україні (і один з перших в екс-СРСР) журнал про гей-рух в країні і за її кордонами, про відображення гомосексуальності в культурі і мистецтві, про здоровий спосіб життя.

Огляд обкладинок

Тут зібрано всі обкладинки журналу «Один з нас» за всі роки його існування.

Якщо розказувати детальніше – в першому блоці з сімох обкладинок зібрано обкладинки номерів, які виходили в «маленькому» форматі, тобто А5. Перші чотири видано сумнозвісним товариством «Деметріос», останні три – ТзОВ «Велич», всі в 1996–1997 роках.

Середній, найбільший блок обкладинок – обкладинки номерів за 1998–2005 рр, які поєднано гаслом «Журнал чоловічої естетики».

Перший ряд цього блоку – п’ять номерів за 1998 рік (№№8 – 12), які було також видано ТзОВ «Велич». Останні два номери і весь другий і третій рядки другого блоку – вже новостворене ПП «Журнал чоловічої естетики «Один з нас»». Останні два номери (№№27 та 28) – часів виборчого блоку «Райдуга», 2002 рік.

Наступні три рядки цього ж, другого блоку обкладинок – обкладинки номерів, які було видано новоствореним ПП «Альтос» (з грудня 2002 року, №29, й до останніх номерів), а  надруковано ТзОВ «Корвус» (з №30 й до останніх номерів). Останні дві обкладинки останнього рядку другого блоку (№№48 та 49, 2005 рік) – номери журналу, з яких почалося збирання сторінок на термобіндер (до того, з початку випуску, журнал збирали на дві скоби), тож видання стало виглядати більш солідно.

Третій блок обкладинок – обкладинки номерів, які вийшли під гаслом «Необхідність бути собою» (№№50–79, з 2006 по 2014 рік). Покращувалися дизайн та інформаційне наповнення. Обсяг журналу змінювався від 80 сторінок до 40 в 2011–2014 роки. 

Редакція журналу

Журнал видавався під редакторством Леоніда Нефедовича (1996–1998), Олександра Фесенка (1998–2001) і Стаса Науменка (з 2001 – і до припинення випуску в 2014-му).

Засновники: Олександр Фесенко (з 1996) і Стас Науменко (з 2006).

Головні редактори: Леонід Нефедович (№№ 1–12), Олександр Фесенко (№№ 13–21) і Стас Науменко (№№ 22–79).

Сучасні видання для ЛГБТ+

Журнал-газета Stonewall («Кам’яна стіна»), що виходить з 2012 року, – це b-side проєкт одного з найдавніших на пострадянському просторі гей-видань – журналу «Один з нас», «ОзН», що виходив з 1996 по 2014 рік.


Stonewall хоча й має менший за «ОзН» обсяг – 28 сторінок, проте повнокольоровий і розповідає про найважливіші новини в ЛГБТ+ спільноті, найзначніші події навколо неї та про збереження  ментального й фізичного здоров’я, зокрема – профілактику ВІЛ/ІПСШ серед ЧСЧ, співпрацюючи для того з багатьма відомими ще з часів журналу авторами та деякими провідними українськими неурядовими організаціями. Видання двомовне, виходить чотири рази на рік.

ГАУ вітає редакцію газети Stonewall та всіх людей, які брали участь в роботі редакції, друкарні, допомагали словом і ділом!

 

Більше цікавого зі світу ЛГБТ+ та нашої організації у телеграм-каналі “Гей-альянс Україна”

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.