У ЛГБТ+ ризик важкого перебігу СOVID 19 вищий, ніж в інших груп населення  – дані дослідження США

0 549

Згідно даних дослідження, яке було проведено в США, представни_ці ЛГБТ+ спільнот більш вразливі до важких форм перебігу коронавірусної інфекції COVID-19, ніж гетеросексуальні персони та представни_ці інших расових та етнічних груп населення. Які саме чинники призводять до цього? Читайте у нашому огляді за посиланням.

5 лютого у доповіді центра з контролю та профілактики захворювань в США (CDC) стало відомо про результати дослідження системи нагляду за факторами поведінкового ризику у 2017-2019 (BRFSS) щодо захворюваності та смертності серед представників(-ць) меншин (расових, етнічних, сексуальних тощо). 

Згідно тих результатів, представники(-ці) ЛГБТ+ спільнот більше, ніж представни(-ці) інших расових/етнічних меншин та гетеросексуальних персон схильні до важкого перебігу COVID-19. Вчені пов’язують це з тим, що ЛГБТ+ люди, як і інші маргіналізовані групи, більше стикаються зі стигматизацією та дискримінацією у суспільстві, безробіттям та перешкодами в доступі до медичних послуг. Це призводить до більш ризикових наслідків, зокрема – астми, інсульту, хвороб нирок, серця, легень, ожиріння, куріння, діабету та гіпертонії, що значно погіршує перебіг коронавірусної інфекції серед ЛГБТ+ спільнот, які, в тому числі, працюють у сферах, що більш постраждали від пандемії. 

Як проводили дослідження?

Для цього використовували систему нагляду за факторами поведінкового ризику за 2017-2019 роки (BRFSS) у 50 штатах США. Ця система містить демографічні дані, пов’язані з інформацію щодо здоров’я повнолітніх (18+) людей. В межах опитування системи BRFSS за останні три роки вчені окремо проаналізували представник_ць ЛГБТ+ спільнот (детальніше про відсотки). Попри те, що в американських системах спостереження за COVID-19 бракує інформації про сексуальну орієнтацію, центри з контролю та профілактики захворювань в США вивчили диспропорції у даних між ЛГБТ+ та дорослими гетеросексуальними персонами щодо ризиків важкого перебігу хвороби СOVID – 19.

Проблеми дослідження

Однією з проблем, з якою дослідники стикнулися при зборі інформації щодо стану здоров’я, стосувалася диспропорції даних щодо сексуальної орієнтації, раси та етнічної належності. Цей розрив відбувається через відсутність збору даних в існуючих системах моніторингу COVID-19, і це призводить до того, що вплив коронавірусної інфекції на ЛГБТ+ спільноти досі невідомий. Цю проблему  потрібно вирішувати для забезпечення рівного доступу до лікування та репрезентації проблеми в суспільстві. 

Альфонсо Девід, президент Кампанії за права людини, зазначає, що “ЛГБТ+ спільноти зазнають більшого ризику від кризи охорони здоров’я COVID-19. Дуже важливо, щоб розбіжності даних в охороні здоров’я щодо маргіналізованих спільнот повністю фіксувались шляхом контролю збору даних з боку уряду”.

Також дані для BRFSS подавались самостійно, а кількість транс*гендерних та небінарних респондент_ок опитування була “замалою для надійних оцінок”, зазначається у звіті. Науковці зазначають, що дослідження доводить нагальну потребу збирати більше даних про те, як пандемія впливає на ЛГБТ+ спільноти та інші групи населення. 

Більш цікавого зі світу ЛГБТ+ та нашої організації у телеграм-каналі “Гей-альянс Україна”

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.