Програма “Good as you” в Одесі: про толерантність, ЛГБТ+ та права людини

0 205

“Good as you” – це програма про толерантність і доступ до прав людини. У програмі висвітлюються теми, пов’язані з життям ЛГБТІК-спільнот, ВІЛ-позитивних та людей з фізичними особливостями. Також увага приділяється національним меншинам, дітям з проблемних родин, жертвам домашнього насильства та протидії дискримінації в Україні. Ми поговорили з генеральною директоркою каналу “Первый городской” Людмилою Орешиною про майбутнє програми, а також взяли коментарі у ведучих Нікіти Пермякова та Христини Петрик. Детальніше – у матеріалі.

*Це партнерський матеріал виконаний у рамках співпраці з регіональними медіа.

 Людмила Орєшина, генеральна директорка “Першого міського”

Програмі про толерантність і права людини “ Good as you” майже 3 роки. Чому для вас важливі самі ці теми? 

Ця програма задумувалася мною як цикл передач з 50-ти випусків і думала, що цього буде достатньо, щоб підняти актуальні, як мені здавалося, на той момент теми. Але “все вийшло з-під контролю” і вже 3 роки програма не втрачає своєї актуальності у зв’язку з тим, що кроки по просуванні прав ЛГБТ-спільноти в нашій країні дуже повільні. В Україні і в Одесі зокрема цю тему не піднімав ніхто в форматі регулярних ефірів на ФМ-частоті. І мені здається, що це гарний майданчик, який відповідає як соціальному, так і моєму приватному запиту на толерантність і доступ до прав.

Яким ви бачите 2021 рік для вашого проекту? 

Наразі наш проект знаходиться на стадії переформатування, ми розширюємо його межі у виборі тем. Хочу звернути увагу, що Good as you – Такий так ти – це не тільки про представників ЛГБТ-спільноти, а й про людей з інвалідністю, ВІЛ-позитивних, про національні меншини, дітей з неблагополучних родин, жертв домашнього насильства і всіх, кого такчи інакше може торкнутися дискримінація та порушення прав.

Можливо ви можете згадати одну з зворушливих історій, яка не залишила вас байдужою

У нас є такий цикл програм, коли приходять люди і розповідають свої особисті історії. На жаль, сумних і часом страшних історій на сьогодні в студії більше. Я пам’ятаю перший ефір з Надією Кавецькою, яка прийшла і розповіла про те, що вона мама дорослого гомосексуального сина. Знаєте, така звичайна жінка, яку ти можеш зустріти на вулиці і ніколи не здогадатися про ту глибину особистого пекла, який вона пережила на шляху до прийняття своєї дитини. Пам’ятаю її фразу “Так я навіть слів тоді таких не знала – гомосексуальність, гендер, каминг аут. Дізналася, зрозуміла, прийняла. І на це у мене пішло 15 років, які ми з сином втратили … “. Знаєте, історій багато і для мене вони все тільки про одне – треба говорити, розповідати, не замовчувати факти дискримінації і порушення прав та надавати ефірний час тим, хто має сміливість публічно сказати: “Я такий\такая як і ти”. Бо наразі саме ці люди, наші гості – і є тими самими агентами змін, яких потребує здорове суспільство. Наше суспільство.


Нікіта Пермяков, психолог, журналіст, «помірний активіст»


Понад двухсот гостей відвідали ваші ефіри за весь час. Що для вас було найбільш цікавим та важливим у процесі роботи? 

Для мене кожний етер – привід задуматися і піти далі в дослідженні глобальних питань рівності, прийняття, толерантного ставлення один до одного в суспільстві. Говорити, не замовчувати й інформувати – один із шляхів формування здорового оточення для кожного і кожної. Нехай це поки моя мрія, на яку дивлюся через свої «рожеві окуляри». Толерантність – це перш за все небайдужість зі знаком «+». Я небайдужий і роблю те, що вважаю правильним. І кожен гість мені в цьому допомагає. Усі, хто приходить до студії, для мене цікаві і важливі. Я їм вдячний.


Христина Петрик, ведуча програми

Що означає для вас участь у проекті та чи змінилося ваше життя після цього?

Для мене участь в проєкті “Good As You” – це справа честі. Я абсолютно щиро вважаю його чендж-мейкерським і дуже хочу бачити наше суспільство відкритішим і толерантним. Такими що приймає, а не стигматизує і засуджує.  Пам’ятаю, як про ЛГБТ-рух ми говорили в студентських гуртожитках, потім дискутували в аудиторіях, згодом в спільнотах активістів і правозахисників. Зараз я маю можливість піднімати тему рівності в ефірі медіа без жодної цензури, виводити цей дискурс із закритого в публічний простір. Про таке колись ми лише мріяли. Інколи досі не віриться, що це стало можливим.За останній час я змінила роботу, місто, сферу діяльності, але Good As You залишається одним з найважливіших проєктів у моєму професійному і громадському житті. 

За новинами та анонсами програми ви можете стежити на офіційних сторінках “Good As You” у Facebook та YouTube. Також слухайте програму у форматі подкастів на таких платформах, як Google Podcasts та Apple Podcasts.

 

Більше цікавого зі світу ЛГБТ+ та нашої організації у телеграм-каналі “Гей-альянс Україна”

 

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.