Турецький президент засудив ЛГБТ молодь через протести

0 181

Під час виступу перед консервативною партією президент Туреччини засудив ЛГБТ молодь та звинуватив її у вандалізмі. Напередодні за зображення ЛГБТ символіки було заарештовано чотири студент_ки. Детальніше – у матеріалі. 

1 лютого під час виступу перед молодіжним крилом правлячої консервативної партії президент Туреччини Реджеп Ердоган похвалив членів партії за те, що вони є “славною історією нації” та “не є частиною ЛГБТ молоді”. Також він звинуватив ЛГБТ спільноту у вандалізмі.

Напередодні, 30 січня, четверо студент_ок було заарештовано через твір мистецтва, на якому були зображені символи ЛГБТ-прапора поряд із зображенням священної мусульманської мечеті.  Це сталося під час протестів студент_ок проти призначення ректора університету Богазічі в Стамбулі. Як повідомляється, він має тісні зв’язки з правлячою консервативною партією. Студент_ок, заарештованих 30 січня, звинуватили у “розпалюванні ненависті”. Міністр внутрішніх справ та офіс губернатора Стамбула також засудили активіст_ок. 

Журналіст_ки повідомляють, що у минулому році президент Туреччини неодноразово звинувачував ЛГБТ активіст_ок у “підриві національних і духовних цінностей та отруєнні молоді.” Також вже п’ять років поспіль влада Туреччини забороняє проведення Стамбульского прайд-маршу. 

Права ЛГБТ в Туреччіні 

За результатами Rainbow Europe, щорічного аналізу правової та політичної ситуації ЛГБТ+спільнот у ​​Європі, Туреччина стала другою в рейтингу найгірших для ЛГБТ країн Європи, поруч із Азербайджаном, Вірменією та Російською Федерацією. 

Рейтинг Туреччини знижується з 2015 року через обмеження свободи зібрань та об’єднань.

Більше цікавого зі світу ЛГБТ+ та нашої організації у телеграм-каналі “Гей-альянс Україна”.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.