Анти-ЛГБТ групи стають активнішими: в Києві скоєно ще один напад

0 293

13 вересня у Києві  в районі станції метро “Лук’янівська” побили компанію молодих людей, повідомляє zmina.info. Одна з нападниць написала в соцмережах, що причиною нападу стала належність потерпілих до ЛГБТ-спільноти.

19-річна Лілія Луцак, яка постраждала під час нападу, повідомила, що в той вечір вона відпочивала разом з друзями. До них приєдналася незнайома дівчина, яка згодом повідомила, що “прийшла на розвідку” з сусідньої компанії. Лілія  зазначила, що через деякий час та дівчина разом з компанією вчинили на них агресивний напад та намагалися переслідувати.

“Вказана мною дівчина перемістилася до мене і почала бити кулаками та ногами, методично цілячись в обличчя, щелепу. На мою вимогу зупинитися, назвати причину такої поведінки реагувала лише кулаками. Ми почали відступати в бік автомобільної дороги перед АТБ. Зграя ймовірно сп’янілих та розлючених осіб на чолі з такою ж дівчиною-агресором нас переслідувала,Відбулося ще дві бійки між моїм другом, який намагався нас захистити, та хлопцями, які просто хотіли побитися”. – Каже Лілія.

View this post on Instagram

❗❗❗ІСТОРІЯ❗❗❗ В ніч неділі 13.09, орієнтовно 22:00-23:00, я з друзями Сашком, Іванкою та Данею відпочивала неподалік станції метро Лук'янівська. У непримітному дворику, за старим добрим АТБ було доволі людно, там проводила час невідома нам компанія з 10-15 чоловік. Ми розмістились на відстані 20 метрів від них, маючи один єдиний намір на цей вечір - добре провести час один з одним. Спочатку усе було мирно. З нами познайомилась дівчинка з їх компанії, ми дружньо поговорили, навіть обмінялись інстаграмами:) Насторожила лише одна кинута цією дівчинкою, немовби жартома, фраза: "Я прийшла на розвідку"; але ми швидко відпустили ці слова... Далі вона повернулась до своїх, ми ж чудово проводили час - танцювали, говорили, жартували, пили пиво (те, яке є слабоалкогольним напоєм), розігрували комедійні сценки, в загальному і цілому - насолоджувались компанією один одного. Через деякий час до нас підійшов молодик з їх компанії зі словами: "А ви знали, рєбята, що ті хто тут відпочиває - наливає". На запропоноване мною і Сашком пиво юнак відповів сміхом. В цей момент невідома нам молодичка - інстаграм-нік @syd_linha, ні з того ні з сього, підлітає до Іванки і починає бити її кулаками в область обличчя-шиї. Хлопці з нашої компанії - Сашко та Даня - почали вступатися, що не сподобалося молодику, який підійшов до нас напередодні з вимогою налити та почав бити спочатку Даню, а потім і Сашка. Іванка, слава богам, втекла, що дозволило їй уникнути серйозних тілесних ушкоджень. Я намагалась розборонити хлопців криками: "Зупиніться! Досить!". Вказана мною молодичка перемістилась до мене та почала бити кулаками та ногами методично цілячись в обчиччя, щелепу. На мою вимогу зупинитися, назвати причину такої поведінки реагувала лише кулаками. Ми почали відступати в бік автомобільної дороги перед АТБ. Зграя ймовірно сп'янілих та розлючених особин на чолі з такою ж молодичкою-агресором нас переслідувала. В наслідок чого відбулося ще дві потасовки між Сашком, котрий намагався нас захистити та хлопцями, котрі просто хотіли побитися. ❗❗❗Продовження в каруселі⬆️⬆️⬆️ ❗❗❗Після прочитання посту прочитайте мій коментар⬇️⬇️⬇️

A post shared by Луцак Лілія (@lutsachok) on

Як повідомляють zmina.info, нападниця входить до анти-ЛГБТ групи, яка спілкується в закритому чаті в телеграмі-каналі “Протидія ЛГБТ”. На думку журналістів, цей канал створено для “координації прихильників правих цінностей”, ймовірно, праворадикальною організацією “Традиція і порядок”. Також нападниця повідомила у соцмережі, що потребує “допомоги”, у зв’язку з тим, що на неї постраждали подадуть заяву у поліцію. Експерт Правозахисного ЛГБТ-центру “Наш світ” Андрій Кравчук вважає, що відверте зізнання правопорушниці надає всі підстави для підозри в скоєнні злочину або інциденту ненависті. 

Нагадаємо, що 30 серпня, в останній день “Одеса Прайд – 2020”, до початку мирної демонстрації молодики під флагами “Традиції і порядку” скоїли напад та вчинили ряд провокацій у бік ЛГБТ-активіст_ок. Під час сутичок між агресорами та волонтерами постраждало чимало людей, представників інших організацій та журналістів. Також, 12 вересня, група “невідомих” заклеїли листівками «Традиції і порядку» двір, в якому знаходиться одеський ком’юніті-центр ВГО ”Гей-альянс Україна”, і, намагаючись зламати двері, зіпсували те, до чого змогли дотягнутися, – вхід в приміщення. 

 

Череда нападів, скоєних за останні кілька місяців, — підтвердження того, що поліція ніяк не реагує на ці акти агресії. Команда Авакова свідомо ігнорує акти ненависті і списує дії екстремістських груп на дрібне хуліганство. Насправді ж, ми маємо ситуацію, в якій організовані банди носяться по вулицях міст. Для нас вони є прямою загрозою. Якщо зараз ЛГБТ рух не дасть консолідовану відповідь, незабаром ми матимемо справу з більш тяжкими злочинами. – коментує подію Анна Леонова, виконавчий директор Гей-альянс Україна.

Більше інформації зі світу ЛГБТ+ та новин організації в нашому телеграм-каналі “Гей-альянс Україна”
Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.