Інтерв’ю з директоркою “RUSA LGBT”: про Байдена, релігію та розслідування Bellingcat щодо перешкод захисту прав ЛГБТ+ в Україні – частина друга

0 100

Вчора пройшла інавгурація 46-го президента США. Ми поговорили з Єленою Гольцман,  директоркою організації  “RUSA LGBT”, яка об’єднує сотні ЛГБТ+ емігрантів та емігранток з пострадянських країн у боротьбі за рівні права та допомагає знайти новий дім для цих людей у США.  у другій частині інтерв’ю ви дізнаєтесь про наявність тиску з боку консервативних рухів на ЛГБТ-спільноту США та думку Єлени щодо розслідування Bellingcat , в ході якого з’ясувалося, що консервативні релігійні організації США ведуть боротьбу проти прав ЛГБТ+ в Україні.  Детальніше – у матеріалі.

Чи існує ризик тиску з боку консервативних і релігійних опонентів ЛГБТ-спільнот на уряд Байдена?

Думаю, так. Тиск на релігійному рівні істотно не впливатиме на президентство Байдена і його адміністрації: важливо не забувати, що Верховний Суд США лише інтерпретує закони. Якщо раніше Верховний Суд ідеологічно був посередині між ліберальними і консервативними поглядами, то зараз більшість там – консерватори, три з яких були призначено Трампом. Перспектива захисту прав ЛГБТ+ наразі під питанням. Наприклад, якщо раніше людина могла сказати “Я не буду обслуговувати ЛГБТ+, бо це проти моїх релігійних переконань”, то закон виступить на захист прав ЛГБТ+. Важливо розуміти, чи забираєш ти права у людини, чи даєш їх? Чи це є привілей, який ти не хочеш віддавати іншому? Мені здаєтся, що завдяки цьому принципу багато речей є цілком зрозумілими, але не всі до цього приходять. Подібні справи йдуть через суди: спочатку місцеві, потім федеральні, і деякі з них приходять до Верховного Суду США. Зараз там багато консерваторів. Наприклад, якщо хтось буде проти ЛГБТ+ шлюбів, то  цілком імовірно, що рішення Верховного суду може бути проти нас. Байден і його адміністрація ніколи таке не підтримають, але в США президенти вирішують не все – працює система противаг. Я дуже хвилююся за права ЛГБТ+, але не через Байдена, а через тих, хто знаходиться у Верховному суді.

Єлена народилася в Києві, але вже тривалий час живе в США. У 2008 році вона заснувала РУСА ЛГБТ як групу допомоги ЛГБТ ±  вихідцям з пострадянських країн які іммігрували в США.Під керівництвом Єлени “РУСА ЛГБТ” зібрала разом тисячі ЛГБТ ± людей, вона є активною прихильницею прав ЛГБТ + в Росії, Україні, Молдові, Білорусі, Узбекистані, Киргизстані та інших країнах колишнього Радянського Союзу, і вона часто організовує акції протесту і кампанії, спрямовані проти порушень прав ЛГБТ + в цих країнах.

15 жовтня 2020 року BELLINGCAT опублікував розслідування, в ході якого з’ясувалося, що консервативні релігійні організації США ведуть боротьбу проти прав ЛГБТ+ в Україні. Чи зміниться ситуація при Байдені?

Це цікаве питання. Байден не має ніякого відношення до того, про що ви розповіли. Це приватні організації зі своїми інтересами, які використовують тиск, сподіваючись вплинути на ситуацію в інших країнах, в тому числі – Україну і Росію. Багато хто використовує релігію, аби провести свої дискримінаційні погляди в суспільство, але важливо відрізняти одне від іншого. Наприклад, якщо церква і паства організовують благодійні акції – це добре, але якщо в той самий час відбувається пряма дискримінація – потрібно реагувати. Життя – не чорно-білі смуги. Якщо людина не має критичного мислення, то, природно, він бачить тільки те, що прямо перед очима. У мене є надія на  природний інтерес  людей до цих тем. Мій досвід підказує, що люди, які не знали про мою орієнтацію, спочатку дивувалися “У тебе ж є діти?”, “А як же так у вас виходить?”. “Ну, як завжди”, відповідаю, “В нас все точно так само, як і у вас”. Я бачила, що зазвичай протягом декількох розмов людина змінює своє ставлення.

РУСА ЛГБТ – це ЛГБТІК спільнота мігрантів з пострадянських країн , їхніх друзів та союзників, яка була заснована у 2008 році.  РУСА ЛГБТ виникла як група активіст_ок, яка допомагає шукачам притулку з Росії, Казахстану, Білорусі, України, Киргизстану та інших країн колишнього Радянського Союзу. РУСА ЛГБТ підтримує тих, хто шукає кращого життя в Сполучених Штатах, надаючи інформаційну підтримку і організовуючи події, які допомагають адаптуватися в новій країні.

РУСА ЛГБТ відстоює за соціальну справедливість, права людини і громадянина для людей з ЛГБТІК-спільноти в США і на пострадянському просторі. Ми виступаємо проти упереджень і за рівноправність для всіх, незалежно від походження, національності, соціального статусу або сексуальної або гендерної ідентичності. Також організація щорічно проводить прайд-фестиваль “Brighton Beach Pride”. Як це було у 2020 році – читайте за посиланням.

Релігія має великий вплив на людей, тому що ми віримо тому, про що нам говорять. Але якщо уважно подивитися на те, що говорить Біблія, – ​​ми не побачимо там гомофобії. Наприклад, люди часто говорять про Содом і Гоммору, але якщо людина читала Біблію, там чітко написано: що міста було знищено не через гомосексуалів, а через погане ставлення місцевих жителів до мандрівників. Там не було написано, що їх було знищено через гей-секс. Ну це ж ідіотизм! Люди не читають Біблію з розумінням того, що містить Писання, – в тому числі й любов і добро… На жаль, сам по собі Байден нічого не зможе зробити. У цій ситуації, не звертаючи уваги на мої бажання, ми маємо розуміти, що влада обмежена власними ролями. Але Байден має говорити про свою прихильність до боротьби за права людини. В Америці безліч проблем, які треба вирішувати, та позиція президента має важливе значення.

3 частина інтерв’ю буде опублікована найближчим часом. Слідкуйте за новинами ВГО “Гей-альянс Україна” у телеграм-каналі “Гей-альянс Україна”
Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.