День видимості інтерсекс-людей

0 310

26 жовтня в усьому світі відзначається День видимості інтерсекс-людей. І в це й же день, 26 жовтня, розпочинаються Дні солідарності з інтерсекс-людьми.

Для початку слід розібратися, хто такі інтерсекс-люди. Інтерсекс-люди — це люди, які народилися з такими варіантами статевих ознак, що не відповідають типовій бінарній статевій класифікації. Іншими словами, анатомічні ознаки інтерсекс-людей не можуть бути визначені як типово чоловічі або типово жіночі. І мова йде не лише про зовнішні статеві органи: у візуально “повноцінного” хлопця може бути присутня жіноча статева хромосома або недорозвинені яєчники. Часто інтерсекс-люди самі не знають, що вони інтерсекс. Це може виявитися випадково під час медичного обстеження або операції.

У 2013 році інтерсекс-активісти та активістки з 30 різних організацій створили Мальтійську декларацію, в якій виклали вимоги та рекомендації міжнародного інтерсекс-руху.

Станом на 2022 рік в Україні питання інтерсекс-людей жодним чином не регулюється законодавчо. Й досі практикуються хірургічні втручання з метою “нормалізації” статевих органів. Система охорони здоров’я й досі тримається на бінарній системі, а інтерсекс-людям не завжди надається необхідна медична допомога.

Інтерсексуальні люди відчувають великий тиск та дискримінацію з боку суспільства, в якому існує лише дві статі. Ми хочемо ще раз нагадати: інтерсекс-люди існували завжди, а не з’явилися вчора чи позавчора. І бар’єри, з якими вони стикаються, неможливо перебороти без розуміння та усвідомлення природи інтерсекс-варіацій людини.

Ми вимагаємо, аби лікарі не приймали рішення щодо корекції статі у дітей, які не вписуються в загальноприйняті медичні показники нормальності. Бо зрозуміти, яка стать, можна лише після проведення аналізів (наприклад, хромосомний аналіз), які неможливо зробити дітям. Людина сама має приймати рішення, чи потрібна їй така “корекція”.

В цей день, як і кожного дня, ми говоримо про інтерсексуальність як варіант статевого розвитку. І закликаємо всіх наших читачів та підписників зрозуміти: інтерфобії не місце в сучасному світі. Як в цілому, так і в окремих її проявах.

В цей день, як і кожного дня, ми звертаємо увагу нашого суспільства: інтерсекс-люди існують. Інтерсекс-люди стикаються з проблемами та порушенням своїх прав. Інтерсекс-люди зазнають дискримінації. Тож нумо будувати таке суспільство, що буде враховувати потреби та особливості кожного та кожної з нас. З Днем видимості інтерсекс-людей! Вітаємо всіх, хто святкує.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.