Початок Тижня обізнаності про асексуальність

0 362

Сьогодні, 24 жовтня, розпочинається Тиждень обізнаності про асексуальність.

Про асексуальність, на жаль, достовірної інформації не так вже й багато. Тому перш за все варто спробувати дати визначення тому, що таке асексуальність. Якщо звернутися до Вікі, то вона говорить: асексуальність — це (само)визначення людей, які не мають статевого потягу, а також виявляють низьке або відсутнє зацікавлення у сексуальних стосунках.

Наразі дослідники ще не дійшли єдиного висновку стосовно того, асексуальність це сексуальна орієнтація або її відсутність.

Асексуали — це люди, які не відчувають сексуального потягу. У визначенні йдеться саме про сексуальний потяг. І немає жодного слова про те, чи є в асексуалів інші види потягу, в тому числі романтичний та/або естетичний.

Варто розуміти: асексуальність — це парасольковий термін. Дехто з асексуальних людей може відчувати романтичний потяг, дехто може займатися сексом з цікавості або щоб доставити задоволення своєму партнеру або партнерці, а хтось не відчуває жодної потреби ані в сексі, ані в романтичних стосунках. Тому поняття асексуальність іноді можна трактувати ширше: як діапазон між повною відсутністю сексуальності та сексуальністю.

Серед найпоширеніших складових дискримінації асексуалів — упередженість та впевненість в тому, що:

  • асексуальність — це хвороба;
  • асексуальні люди не здатні відчувати романтичного потягу;
  • асексуальність — це фізична неспроможність мати сексуальний контакт.

Насправді вищеперелічені твердження — міфи, вони не мають нічого спільного з реальністю. Асексуальність — не хвороба і не фізична неспроможність. Асексуальність — це не наслідок психічної або фізичної травми. Асексуальність — невід’ємна частина сексуального спектра. Тож нумо не будемо упереджено ставитися до тих, хто може якось відрізнятися від нас.

На жаль, про асексуальність знають недостатньо. Зробімо свій вклад в обізнаність про асексуальність — нумо розповсюджувати достовірну інформацію. Наприклад, цей пост 🙂

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.