Міжнародний день займенників

0 303

У третю середу жовтня відзначається Міжнародний день займенників. Ця дата присвячена підвищенню обізнаності про цінність використання бажаних займенників для небінарних та транс*людей.

Якщо на хвилинку замислитися, то для чого ми використовуємо займенники? Аби назвати людину, явище, або предмет, не називаючи його? Аби позбутися тавтології та зробити мову більш красивою? Все це, звісно, теж. Але на наш погляд, використання займенників — це насамперед один зі способів ідентифікації та самоідентифікації в соціумі. Саме завдяки займеннику можна чітко зрозуміти, як людина говорить про себе та як краще звертатися до неї.

Українська мова — гендерно чутлива. А ще вона жива: розвивається, трансформується, збагачується, в тому числі й завдяки фемінітивам. З одного боку, гендерна чутливість іноді полегшує нам життя. Особливо коли ми розповідаємо про когось або щось. З іншого — якщо ми помиляємося у займеннику, це може дуже сильно образити або ранити людину, про яку ми розповідаємо.

Тому в Міжнародний день займенників ми нагадуємо: займенники дуже важливі, надзвичайно. Правильне використання займенників може підтримати людину та дати більше інформації про неї. Помилка ж може травмувати людину, завдати їй болю…

Тож будьте уважні та звертайте увагу на те, як людина говорить про себе і які займенники використовує. Не робіть припущень: якщо ви сумніваєтесь, як правильно та коректно звертатися до людини — спитайте про це прямо. І пам’ятайте: використання правильного займенника — це не лише про створення психологічно комфортної обстановки. Це ще й про ввічливість. Тож нумо будемо ввічливими.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.