Квір-музика: Мюнхенський гурт Squareplatz звертається до 90-тих років в своєму дебютному міні-альбомі

0 174

Музиканти Сезгін Інчеель та Стас Міщенко згадують 90-ті у своєму першому альбомі та ностальгують під ритми суперечливого десятиліття.

Сезгін Інчеель з Туреччини (вокал) та українець Стас Міщенко зустрілися в Мюнхені три роки тому. Так з’явився Squareplatz – інді-поп-денс гурт, музика якого натхнена шаленими 90-ми, дослідженими через призму сьогодення.

Назва Squareplatz складається з двічі повтореного слова “площа”, перекладеного англійською та німецькою мовами. Площа – центральне місце, де зустрічаються люди з різних країн, з різним кольором шкіри, орієнтацією та світоглядом. Місце, де вони можуть виразити свої радість чи смуток, або вийти на знак протесту, як на Майдані в Києві чи на площі Таксим в Стамбулі. Це наріжна ідея Squareplatz.

У музиці та текстах EP Nostalgia гурт звертається до цілого десятиліття у всіх його формах та проявах. Ми згадуємо 90-ті яскравими, креативними, дикими, пронизливими, і нам це подобається. Але музиканти оминають пастку кліше. ”Сьогодні ми можемо спокійно аналізувати ці божевільні часи”, – говорить Сезгін Інчеель. Їх пісні розповідають про те, що 90-ті роки були непростими для багатьох; особливо для тих, хто не був у мейнстрімі переважно чоловічого білого суспільства – жінок, етнічних меншин, ЛГБТІК-людей. Учасники Squareplatz використовують свою музику в якості терапії, як безпечне місце, вільне та квір-френдлі, де вони розказують історії свого життя.

EP містить чотири авторські пісні “Ineffable”, “Voodoo”, “Humming” і “Nostalgia”, а також інтерпретацію хіта гурту Aqua – “Barbie Girl”, яка надає пісні несподіваного забарвлення та запрошує до дискусії.

Слухати Squareplatz – Nostalgia EP:

https://smarturl.it/squareplatznostalgia

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.