Перша транс-жінка мер у Франції – як приклад дії прогресивного суспільства

"Трансгендерні люди можуть йти у політику" (с) Мері Ко.

0 379

Хто така Марі Ко про яку говорять багато ЗМІ?

За інформацією lavoixdunord.fr, 23 травня у Французькому містечку Тіюа-ле-Маршенн муніципальна рада за результатами голосування обрала 55-річну Марі Ко на пост мера комуни у регіоні. Марі стала першим транссексуальним мером округу. Ймовірно, першою в країні. Раніше в першому турі вона набрала від 63 до 73% голосів серед 300 виборців в окрузі. Мари захищає “модель, засновану на стійкому розвитку, соціальній справедливості та кращому спільному проживанні”.

“Люди мене обрали не тому, що я трансгендерна, вони обрали мою програму. Ось що цікаво: коли такі речі стають нормальними, на тебе вже не показують пальцем”

(с) повідомляє Марі Ко

Досвід першої транс-жінки мера: плани на майбутнє

Марі Ко понад 20 років живе та працює у французькому муніципалітеті Тіюа-ле-Маршенн. Починаючи з минулої суботи, вона поєднує посаду мера та керівника місцевої ІТ компанії. За її словами, попри складні часи через пандемію covid-19, поруч з нею команда мрії, що складається з людей різних за віком, статтю та походженням.

Як повідомляє today.rtl.lu, Марі з нетерпінням чекає дня, коли вибори транссексуала стануть нормою.

«Ця ситуація повинна бути нормальною, оскільки люди голосують за команду і проєкт», – сказав мер, додавши, що вона з нетерпінням чекає того дня, коли вибори транссексуала НЕ будуть явищем.

При цьому Марі визнає важливість свого обрання:

«Це показує, що трансгендерні люди можуть вести нормальне суспільне та політичне життя»

(с) Марі Ко

Серед іншого, місцеві жителі активно підтримали Марі Ко в вступі в нову посаду, бажаючи їй успіхів в роботі.

“Вітаємо, ми бажаємо вам удачі!”, – сказав 50-річний сільський житель перед ратушею.

Вона живе тут вже 20 років, ми знаємо, як вона працює. Якщо їй вдасться створити зв’язку, тим краще для Тіллі!” – каже житель Ерве Фонтанельо.

Його сусідка Марі-Жозе Годефрой погодилася. «Село буде відроджено і про неї буде сказано більше», – сказала вона.

У той час, Марі Ко пообіцяла розробити соціальну та екологічну політику в муніципалітеті Тіллі-лез-Маркіенн після отримання свого почесного призначення.

Яке значення цієї події для транс-спільноти Франції та світу?

Обрання Марі Ко стало подією не тільки для її рідного муніципалітету, але і для всієї Франції. Міністр з гендерної рівності Франції Марлен Скіапа в неділю, 24 травня, написала у своєму твіттері слова підтримки:

«Транс-видимість, а отже, боротьба з трансфобією, також вимагає здійснення політичних чи громадських обов’язків. Вітаємо Марі Ко!» – Марлен Скиапа.

Співзасновник Національної асоціації трансгендерів Франції, Стефані Никот заявила, що вибори показали, що «наші співгромадяни стають все більш прогресивними», голосуючи за «цінність людей, незалежно від їх гендерної ідентичності».

Співголова SOS Homophobie Веронік Годе заявила, що обрання Кау є віхою в історії транс-людей і французької політики.

«Сьогодні ми бачимо, що багато транс-люди знаходяться в процесі емансипації та починають займати громадські місця, з яких вони були раніше виключені», – додала Джованна Рінкон, глава групи із захисту прав трансгендерів Acceptess-T.

Досвід громадської підтримки першої трансгендерної жінки мера Франції

Зокрема уваги державних осіб та представників громадських організацій, обрання Марі До викликало громадську підтримку серед населення не тільки Франції, але і всього світу.

На півночі маленьке селище під назвою Тілло-лез-Маркієн щойно обрало першим відкритим трансгендерським мером у Франції. Її називають Марі Ко, і вона захищає “модель, засновану на стійкому розвитку, соціальній справедливості та кращому спільному проживанні”пише @Melanie_Vogel_.


“Нам це справді потрібно зараз. Марі Ко – Перший трансгендерський мер, обраний у Франції” – пише @MacdonellFiona.


“Вітаємо Марі Ко, першу транс-жінку, обрану мером у Франції. Силу усім транс людям, які відкривають нам шлях” – пише @lecoindeslgbt.


“Транс-жінка, обрана вперше мером французької комуни! Браво Марі Ко!” – підсумовує @David_Belliard.

 

Більше цікавого з світу ЛГБТ та організації  у телеграм-каналі “Гей-альянс Україна” .

 

 

 

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.