Камінг-аут на підтримку ЛГБТ спільноти – Срібний чемпіон олімпійських ігор Гійом Сізерон

0 514

Віцечемпіон Олімпійських ігор, чотириразовий чемпіон світу і п’ятиразовий чемпіон Європи Гійом Сізерон зробив камінг-аут на передодні міжнародного дня боротьби проти гомофобії, біфобії та трансфобії.

18 травня в instagram акаунті фігуриста з’явилася фото з підписом «Святкуючи любов❤️» 

«Я хотів поділитися цим публічно, тому що це був всесвітній день боротьби з гомофобією та трансфобією», – повідомляє спортсмен.

В інтерв’ю французькому виданню “TETU” спортсмен поділився важливими подробицями свого рішення. За його словами, крок на зустріч публічному камінг-ауту піде на користь ЛГБТ спільноті, попри те, що це може ускладнити його спортивну кар’єру в майбутньому. Спортсмен сподівається, що суспільство перестане виділяти орієнтацію як щось, що виходить за межи «норми».

« Є відчуття, що спортсмени, які є геями, в першу чергу відомі як спортсмени-геї. Я ж хочу бути відомим як фігурист, що виграє медалі, а не як фігурист-гей. Мій камінг-аут повинен піти на користь гомосексуалізму», – Гійом Сізерон.

Друзі та знайомі довгий час підтримували плани спортсмена на майбутній камінг-аут, але Сізерон не наважувався на цей крок.

«В останні кілька місяців я говорив про це з багатьма людьми, які оточують мене і є частиною спільноти (…), вони попередили мене, як це може вплинути на мою участь в цій справі.», – Гійом Сізерон.

Гійом Сізерон підкреслює, що ситуація із захистом прав ЛГБТ спільноти у світі залишається небезпечною.


«Я сказав собі, що, живучи в Монреалі, одному з міст, де ви відчуваєте себе найбільш захищена та вільна людина зі спільноти ЛГБТ, ви схильні забувати, наскільки це не скрізь (…) Таким чином, викриття себе (камінг-аут, прим. автора) служить справі », – Гійом Сізерон.

Нагадаємо, що за інформацією sport24 олімпійський чемпіон Роман Костомаров гомофобно висловився на адресу фігуриста, звинувативши його у «Не мужності». На що Гійом Сізерон іронічно відповів:

«Якщо Роман не бачить в мені чоловіка, напевно, це його проблема, а не моя — хіба не так? Як варіант, можемо прислати йому в подарунок окуляри», – Гійом Сізерон.

Попри те, що з кожним роком спорт стає все більш толерантним до представників ЛГБТ, кожен день безліч спортсмено_к зазнають сексуальної та гендерної дискримінації що ми, команда ВГО “Гей-альянс Україна”, засуджуємо. На думку редакції, дуже важливо підтримувати представників ЛГБТ в такі важливі та важкі для них моменти, як рішення зробити камінг-аут.

Толерантне ставлення без забобонів і стереотипів — ключовий напрямок для створення вільного і демократичного суспільства.

Більше цікавого з світу ЛГБТ та організації у телеграм-каналі “Гей-альянс Україна”.

 

 

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.