Представник ГАУ виступив на конференції ОБСЄ у Варшаві

Його промова була про насильство по відношенню до ЛГБТ з боку праворадикальних рухів

0 424

На конференції ОБСЄ з прав людини у Варшаві 19 вересня пройшла панельна дискусія, на якій обговорили зростаючі ризики для правозахисників і правозахисниць в Україні. У заході взяв участь представник «Гей-альянсу Україна» Борис Золотченко, який виступив з промовою про насильство по відношенню до ЛГБТ з боку праворадикальних рухів, яке посилюється з кожним роком.

Борис зазначив, що в той час, як ЛГБТ-спільнота в Україні стає більш видимою, а з офіційних трибун все частіше звучать заклики до поваги європейських цінностей і рівності всіх людей, незалежно від сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності, ми спостерігаємо тривожну тенденцію, пов’язану зі зростанням агресії праворадикалів проти ЛГБТ і сплеском злочинів на грунті ненависті. З кожним роком збільшується кількість нападів на ЛГБТ-заходи, побиттів активістів і активісток, частішають спроби зриву акцій та інші злочини, вчинені з мотивів нетерпимості до гомосексуальних людей. І найгірше, що ні влада, ні правоохоронні органи фактично ніяк не протидіють цій небезпечній соціальній проблемі.

Читайте також: Очевидцы сообщили детали нападения на Queer Home Кривбасс

Сам Борис неодноразово піддавався нападам через свою громадянську позицію та участь в ЛГБТ-русі. Останній раз це відбулося в кінці червня, напередодні ЛГБТ-фестивалю КривбасПрайд, підготовку до якого очолював Борис. З тих пір пройшло кілька місяців, однак поліція ні на крок не просунулася в розслідуванні, адже навіть відносно таких резонансних справ правоохоронці виявляють бездіяльність. Очевидно, що безкарність злочинів на ґрунті ненависті при відвертому потуранні поліції лише сприяє їх росту.

Читайте також: На одного з організаторів Маршу Рівності в Кривому Розі скоєно напад

В панельній дискуссії ««Громадський простір в Україні. Наростання загроз щодо правозахисників та громадських активістів», окрім «Гей-альянсу Україна», взяли участь Freedom House, Anticorruption Action Centre, Human Rights Information Centre і УГСПЛ.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.